Ako si viedli Blues v reprezentácii?

Súčasťou medzinárodnej prestávky sú i vystúpenia našich hráčov v národných tímoch. Obzrime sa teda za tým, ako sa im darilo.
Kvalifikácia na EURO 2012

Írsko 2:3 Rusko

Veľmi rušno bolo v zápase Írsko - Rusko. Rusi sa museli po prehre so Slovákmi otriasť a tento zápas vyhrať. Zápas pre nich začal veľmi dobre, už v prvom polčase viedli 0:2. Päť minút po úvode druhého polčasu zvýšili na 0:3. Vyzeralo to tak, že zápas je rozhodnutý, o drámu sa ale postarala premenená penalta Keanea, následný gól Longa zo 78. minúty. Na nič viac sa už ale Íri nezmohli, zápas tak skončil 2:3. Na pozícii ľavého obrancu odohral celý zápas i náš Yuri Zhirkov.

Česko 1:0 Škótsko
Úspešný zápas odohral i náš brankár Petr Čech. Česku sa podarilo v zápase so Škótskom pripísať veľmi dôležité tri body, keď sa o jediný gól zápasu postaral v 69. minúte Hubnik.

Srbsko 1:3 Estónsko
Šialenú noc zažili Srbi na domácom trávniku. Prvý polčas bol prakticky o ničom, samozrejme sa v základnej zostave objavil i náš Branislav Ivanovič.
Do druhej polovice zápasu nabehli Srbi s dvoma striedaniami a v 60. minúte strelili prvý gól zápasu. Postaral sa oň Nikola Zigič. V priebehu nasledujúcich desiatich minút sa ale začali diať na ihrisku divy. Estóncom sa podarilo streliť dva góly, výsledok otočili na 1:2.
Katastrofu dokonal v 90. minúte vlastným gólom Lukovic. Srbi prehrali 1:3, náš Ivanovič odohral celý zápas.

Reprezentácia do 21 rokov

Anglicko 2:1 Rumunsko

Mladí Angličania začali i s našimi Ryanom Bertrandom a kapitánom Michaelom Manciennem, Daniel Sturridge zostal ale na lavičke náhradníkov. Manažér Stuart Pearce sa totiž rozhodol začať v útoku s Dannym Welbeckom.
O góly sa postarali v 63. minúte Henderson, v 68. Smalling. Za hostí skóroval v 71. minúte Hora.
Jack Cork nastúpil do zápasu až na konci.

Taliansko 2:0 Bielorusko
Talianom sa podarilo poraziť Bielorusov 2:0, náš Fabio Borini zostal len na lavičke náhradníkov.

Priateľské zápasy

Irán 0:3 Brazília

Reprezentácii sa nevyhol ani Ramires, ktorý odohral priateľský zápas Brazílie v Abu Dhabi. Zápas skončil výhrou favorita 0:3, o góly sa postarali postupne Alves, Pato a Nilmar.

13:56:45 - 09.10.10 - drogbinho - Reprezentace - 3482x