To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Essien: kondice a šikovnost

Zatímco mnoho jeho spoluhráčů bude v nejbližších dnech plnit své reprezentační povinnosti, Michael Essen se bude i nadále věnovat přípravě v Cobhamu. Dodává však, že jeho rozhodnutí přerušit reprezentační kariéru je jen dočasné.


27letý hráč Chelsea musel také vynechat letní Mistrovství Světa, kvůli chronickému problému s kolenem. Na začátek nové sezony již však byl připraven. Z důvodu svého rozhodnutí dočasně přerušit reprezentační karieru, aby se mohl naplno věnovat práci v klubu, také samozřejmě nenastoupil k zápasům své reprezentace minulý měsíc, kdy hráči Ghany nastoupili ke kvalifikačnímu utkání o Africký pohár národů 2012 proti Svazijsku.

Na dočasném přerušení reprezentační kariery se nejprve dobře zamyslel a poté to i dojednal s dnes již bývalým Srbským trenérem reprezentace Ghany Milovanem Rajevacem.

„Již dříve jsem mluvil s trenérem, a ten mi řekl, že mi dá chvíli volno, abych se mohl plně zotavit a v nejbližší době nehrál příliš utkání, aby se mi zranění neobnovilo,“ vysvětluje Essien. „Kdykoliv budu cítit, že je čas se vrátit, udělám to.“

„Je škoda, že odešel,“ reaguje Michael na rezignaci Milovana Rajevace. „Ale ať už nás bude trénovat kdokoli, já se vrátím.“

Zprávy z Ghany také hlásají, že bývalí hráči Chelsea Marcel Desailly a Gianfranco Zola, bývalý trenér Luiz Felipe Scolari, a také bývalý trenér Tottenhamu Juande Ramos požádali o práci trenéra národního týmu Ghany. Rozhodnutí se čekají v nejbližší době.

Nyní má Michael chvíli čas k odpočinku, ale již ve středu zahájí přípravu na zápas ve Villa Parku, který naši svěřenci odehrají po návratu z reprezentačních srazů.

Středopolař Chelsea řekl nějaké podrobnosti pro ChelseaTV o své hře, a také o šanci, kterou měl v zápase s Arsenalem, kterou ale Fabianski zlikvidoval a zabránil tak hráčům Blues jít do vedení 3:0.

„Myslím, že můj herní projev je čím dál tím lepší. Vše co potřebuji k pohodě je dobrá práce na hřišti a také střílení gólů.,“ řekl Essien pro televizi vlastního klubu.

„Když máte míč, musíte zůstat v klidu a nezpanikařit. Zároveň když míč nemáte, musíte si na hřišti nabíhat do volných prostorů pro přihrávky. Snažím se vše dělat, jak nejlépe umím.“

„Byl to dobrý pas od Yuriho (Zhirkova), díky kterému jsem se dostal do šance,“ řekl Michael o své šanci proti Arsenalu. „Když jsem viděl, že se brankář blíží, a zmenšuje mi tak střelecký úhel, snažil jsem se ho přehodit, ale předvedl skvělý reflexivní zákrok,“ pochválil brankáře Arsenalu Fabiaňskeho.

Chelsea se na výlet do Villa Parku chystá ve stejné době jako loni, tedy po říjnové reprezentační přestávce. Je to šance na zlepšení loňského výsledku, kdy jsme Aston Ville podlehli 1:2.

„Je velice obtížné hrát ve Villa Parku. Hráči i fanoušci to tam dělají hodně obtížné,“ přiznává Essien. „Letos si ale myslíme, že jsme schopní tam vyhrát, a také si jedeme pro 3 body. Trenér nám řekl, že musíme být velmi rychlí s míčem, ale to je to, co se snažíme dělat,“ zakončil povídání pro ChelseaTV Essien.

 

Zítra Michael Essien opět poskytne další část svého internetového blogu.


20:51:30 - 05.10.10 - Petric32 - Chelseafc.cz - 3165x