Report: Chelsea 2:0 Marseille

Chelsea porazila v druhém zápase skupiny Marseille 2:0 a vede tabulku skupiny. Jak se zápas líbil Vám?, napište do komentářů svůj názor.

28.9. 2010, 20:45 • Stamford Bridge • Champions League • 2:0 • Preview

Chelsea 2:0 Marseille

Branky: John Terry (7'), Nicolas Anelka (28')

Soupisky:
 Chelsea: Petr Cech, Branislav Ivanovic, Alex, John Terry (c), Ashley Cole, Michael Essien,  John Mikel Obi, Yury Zhirkov, Florent Malouda, Nicolas Anelka, Gael Kakuta. Náhradníci: Ross Turnbull, Paulo Ferreira, Patrick van Aanholt, Jeffrey Bruma, Josh McEachran, Ramires, Daniel Sturridge.

Marseille: Mandanda (c); Kabore, Diawara ,Mbia, Heinze; Lucho Gonzalez, Cissé, Cheyrou; Remy, Gignac, Brandao. Subs: Elinton Andrade, Azpilicueta, Hilton, Valbuena, Abriel, Taiwo, Ayew.
Hráč zápasu podle Chelseafc.cz: Michael Essien

Rozhodčí: ? • Počet diváků: ?

Chelsea vstoupila do prvního poločasu bravurně. Sice to ze začátku vypadalo jako by hráči ještě nesli na zádech dvě prohry s posledních zápasu, ale vše vyvrátil v 7. minutě Malouda ,který vypálil na bránu hostí a Mandanda vyrazil pouze na roh. Skvostně ho zahrál Kakuta, jenž poslal nízký centr na bližší tyč, kde číhal nebráněný Terry a jemnou tečí poslal míč za záda hostujícího golmana.
Už ve 14. minutě jsme mohli vidět další nádhernou akci. Malouda to zkusil individuálně po levé straně, ale svou slabší nohou poslal míč těsně nad bránu. Hosté se dostali k zakončení pouze minimálně, a když už, tak střela skončila vedle nebo nad.
Ve 27. minutě se odhodlal sudí odpískat po ruce Mbiana penaltu, protože měl ruce jednoznačně vystrčené od těla a šli proti míči. Anelka, jak už ho známe ze zápasu proti Newcastlu, si vzal na rozběh zhruba 3 metry a technickou ranou Mandandu překonal. Reklamovat ruku se pokoušeli ve 31. minutě i hostí, ale opakovaný záběr ukázal, že Alex hrál míč hrudí.
Ve 43. minutě mohl snížit stav utkání Cheyrou, ale mířil kousek vedle. Stav utkání po poločase tedy 2:0.

Prvních dvacet minut druhého poločasu muselo být pro nezaujatého diváka zcela nudných, neboť Chelsea kombinovala převážně na své polovině hřiště a do žádného vetšího útoku se nepouštěla.
Až v 72. minutě se kmíči při přímém kopu z úctihodné vzdálenosti postavil Alex a bombou z dálky orazítkoval tyč Mandandovy brány. V 75. minutě opět zazvonila tyč, tentokrát pravá po technické střele M. Essiena .
V 88. minutě se do zakončení prodral Daniel Sturridge, ale akrobatickým způsobem poslal míč vedle brány. O třetí a poslední tyč se otřela rána opět z kopačky M. Essiena, tentokrát šlo pouze o malé líznutí.
Soupeř si připravil větší šanci pouze v 62. minutě, kdy musel Cole odpalovat těsně před Čechem míč do bezpečí po střele Lucha. Chelsea tak získala další tři body a o skóre vede tabulku před Spartakem Moskva s šesti body.

Autor: Bjail

22:34:43 - 28.09.10 - Kopr - Mužstvo - 3937x