To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Preview: Chelsea vs. Blackpool

Hráči Blues se budou snažit tuto neděli prodloužit svou skvělou sérii. Vyhrát, zastřílet si a pokud možno neinkasovat.
Chelsea se po čtyřech odehraných utkáních drží na čele tabulky Premier League s plným počtem bodů a s náskokem 4 bodů na největšího rivala Manchester United, který je třetí. Překvapivě pouze o jednu pozici níže se zatím drží Blackpool, který před touto sezonou do Premier League postoupil.

Jak již bylo zmíněno hráči Blues vyhráli všechna čtyři utkání a vstřelili přitom úctyhodných 17 branek. Inkasovali pouze jednou, a to v závěru minulého utkání proti West Hamu. Pokud tým bude postupovat podobným krokem, titul je opět velmi reálný.

Carlo Ancelotti však ví, že na takové řeči je ještě příliš brzy a nebude se chtít nechat unést prozatímními výsledky a něco tak zanedbat. Nicméně zatím to vypadá skvěle.

V posledních 23 zápasech na Stamford Bridge nebyl nikdo schopen Chelsea obrat o body a v posledních 5 zápasech na domácím stadionu hráči The Blues vstřelili skvělých 24 branek. Proto se před zápasem s Blackpoolem nepřipouští nic jiného než 3 body, pokud možno s jistým obnosem gólů a čistým kontem Petra Čecha.

Blackpool v této sezoně zatím také hraje dobře. Ve čtyřech zápasech ukořistili jeho hráči 7 bodů, což zatím dostačuje na poslední místo magické Big Four. Tentokrát proti nim bude stát rozjetá Chelsea, takže to nebude žádná procházka růžovým sadem. To ostatně hráči Blackpoolu už poznali, když si ze zápasu s Arsenalem odvezli, letos v Premier League tak oblíbený, debakl 6:0.

Seasiders zatím nasbírali impozantních 6 bodů na hřištích soupeřů. Vyhráli ve Wiganu a Newcastlu, jen z již zmiňovaného utkání na Emirates Stadium si odvezli „šestku“. V zatím jediném domácím zápase remizovali 2:2 s Fulhamem.

Svěřenci Iana Hollowaye ale nemají letos na hlavní město hezké vzpomínky, kvůli již zmiňovanému debaklu od Arsenalu na Emirates Stadium. Fans Chelsea tak můžou jen doufat, že pocity z Londýna zůstanou po dnešním zápase v hlavách hráčů Blackpoolu přinejmenším stejné. Hráči Blackpoolu po vyhraném zápase na St. James‘ Park získali nějaké to sebevědomí, které bude určitě třeba k tomu, aby na Stamford Bridge mohli pomýšlet alespoň na bod.

Team News

Chelsea

Trenér Chelsea Carlo Ancelotti sice ve středečním zápase Ligy Mistrů proti Žilině trochu promíchal sestavou, částečně kvůli zraněnému Franku Lampardovi, částečně kvůli trestu Didiera Drogby nebo kvůli odpočinku Ashleyho Colea. K nedělnímu zápasu by však hráči měli nastoupit ve zhruba stejném složení, jako v předcházejících zápasech Premier League.
Ovšem s výjimkou Franka Lamparda, který se stále ještě úplně nezotavil po operaci a do zápasu tak ještě nezasáhne. Místo něj se pravděpodobně na hřiště podívá Yossi Benayoun, kterému se vydařil zápas proti Žilině. Mohla by však od základu nastoupit také nová posila z Benficy Ramires. Zpět na své pozici levého beka se ukáže Ashley Cole. Očekává se, že s vysokou pravděpodobností ze sestavy vypadne mladý Angličan Daniel Sturridge, který vstřelil gól v již několikrát zmiňovaném středečním zápase. Své místo si zpět jistě vezme Didier Drogba, na křídlech pravděpodobně opět nastoupí Florant Malouda s Nicolasem Anelkou.
Do utkání zcela jistě také nezasáhne José Bosingwa, který se potýká se zraněným kolenem. Vrátit by se mohl možná za 14 dní.

Blackpool

Ian Holloawy asi příliš změn oproti vítěznému zápasu na St. James‘ Park neprovede a bude tak spoléhat na kontinuitu a sehranost hráčů.
Připraveni ale již budou také Alex Baptiste, který absentoval kvůli zlomené ruce a brankář Paul Rachubka, který byl mimo kvůli poranění kolene.
Také Gary Taylor-Fletcher by se mohl vrátit do sestavy po vynechaném utkání s Newcastlem. Mimo však určitě zůstane Louis Almond kvůli poraněnému rameni. Do hry pravděpodobně nezasáhne (minimálně ne od začátku) ani Billy Clarke, kterému se po návratu po poškození kolenních vazů nedaří tak, jak by si představoval.

Pravděpodobné zahajovací sestavy:

Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex, Terry, Cole - Mikel, Essien, Benayoun - Malouda, Drogba, Anelka
Blackpool: Gilks - Baptiste, Evatt, Keinan, Crainey - Varney, Vaughan, Adam, Grandin - Ormerod, Campbell

Jen připomeňme, že zítřejší utkání začíná v 17:00 hodin.

Autor: Petric32

17:33:49 - 18.09.10 - drogbinho - Mužstvo - 3022x