To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Profil Ligy Mistrů: Chelsea

V Anglii jsou Blues velkou nadějí na zisk ušatého poháru. S Carlem Ancelottim u kormidla se Chelsea bude snažit vyhrát trofej, která jí zatím unikala – pohár pro vítěze Ligy Mistrů.
V cestě jí ze začátku bude stát trojice soupeřů ve složení Olympique Marseille, Spartak Moskva a slovenský nováček v soutěži MŠK Žilina.

SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY

Mezi silné stránky určitě patří útočná hra, stačí připomenout hráče jako Frank Lampard, Florent Malouda, Didier Drogba nebo Nicolas Anelka, ale i některé další…a hned je jasné, že by se tohoto týmu měla obávat nejedna soupeřova obrana.
Když se v týmu vyskytuje tolik hvězd, je těžké určit slabiny Chelsea. Přestože prostor mezi tyčemi stráží jeden z nejlepších gólmanů světa, jeho náhradníci mohou být tím, v čem má Chelsea nedostatek. Jak Ross Turnbull, tak Henrigue Hilário předvedli už pár zbytečných chyb. Ale pokud se něco nepřihodí, brankový prostor bude střežit Petr Čech a Ancelotti věří, že právě tento brankář může být klíčem k úspěchu. Byl už také jednou vyhlášen nejlepším brankářem této milionářské soutěže.

HVĚZDY A KLÍČOVÝ HRÁČ
Tento přívlastek si u nás vysloužil šutér Pobřeží Slonoviny, který bude určitě i letos patřit mezi nejlepší útočníky nejen svého týmu, ale celé soutěže.
Dále je to určitě také Florent Malouda, který se po příchodu Carla Ancelottiho od Rossonerri loni v létě stal jedním z nejčastěji skórujících křídelních útočníků v Premier League.
Dalšími hvězdami budou určitě reprezentanti Albionu Frank Lampard a kapitán týmu John Terry a mnoho dalších hvězd, ze kterých se převážně tento tým skládá.

TRENÉR A TAKTIKA
Ancelotti bude pravděpodobně nejčastěji využívat své oblíbené formace, a to 4-3-3 s Maloudou a Anelkou na křídlech podporujících Drogbu či Sturridge v útoku.
Letní posila Ramires by spolu s Lampardem a Essienem mohla vytvořit jedno z nejlepších středových jader v Champions League. Navíc Ghaňan přezdívaný bizon je po návratu po zranění ve skvělé formě. V Premier League letos už vstřelil 3 branky a nová pozice na pravé straně zálohy uvolněná po odchodu Michaela Ballacka mu evidentně sedí.

ÚSPĚCHY
Před příchodem Romana Abramoviče na Stamford Bridge vyhrála Chelsea jen jednou anglickou ligu, a to ještě velice dávno. Stalo se tak v sezoně 1954/55. Od doby, co je ruský miliardář na Stamford Bridge, Chelsea vyhrála Premier League už 3krát.
FA Cup Blues vyhráli 6krát a mají také nějaké úspěchy na evropské scéně. Jednou vyhráli Super Cup a v sezoně 2007/08 si zahráli finále Ligy Mistrů proti Manchesteru United.

STADION
Stamford Bridge, jenž má kapacitu 41 841 diváků, byl postaven roku 1876. Od té doby zaznamenal několikrát významné přestavby. Hlavně po roce 1990. Chelsea má nejmenší stadion z tzv. Big Four.

HRDINA FANOUŠKŮ

Hlavní přízeň fanoušků je rozdělena mezi Johna Terryho a Franka Lamparda.
Kapitán klubu a taky jeden z absolventů akademie Terry je u fanoušků ve velké oblibě. Jejich oddanost zdůrazňuje podpora během jeho neslavného osobního života, který jej zbavil kapitánské pásky reprezentačního týmu. Lampard přestoupil na Stamford Bridge v roce 2001 z West Hamu a od té doby se stal jednou z ikon klubu. Pravidelně zaznamenává okolo dvaceti branek za sezonu.

Autor: Petric32

09:44:00 - 15.09.10 - drogbinho - Mužstvo - 2796x