Report: West Ham United 1:3 Chelsea

Chelsea porazila West Ham 3:1. Jak se zápas líbil Vám?, napište do komentářů svůj názor.

11.9. 2010, 16:00 • Upton Park • Premier League • 1:3 • Preview

West Ham 1:3 Chelsea

Branky: Scott Parker (85') -Michael Essien (2') (83'), Salomon Kalou (17')

Soupisky:
West Ham: Green - Jacobsen, Ben-Haim, Upson (c), Ilunga - Parker, Behrami (72. Piquionne), Boa Morte (45. Dyer), Noble - Cole, Obinna.
Chelsea: Čech - Ferreira, Ivanovič, Terry (c) (82. Alex), A. Cole - Mikel, Essien, Ramires - Anelka (76. Kakuta), Drogba, Kalou (84. Malouda).
Hráč zápasu podle Chelseafc.cz: Michael Essien

Rozhodčí: ? • Počet diváků: ?

V úvodu 4. kola anglické Premier League Chelsea zavítala na stadion West Hamu, a jak jinak, než úspěšně. Naši zvítězili v Upton Parku 3:1.

Již od začátku chyběl Chelsea v základu F. Lampard, který vynechal zápas, protože byl na operaci třísel a ještě se nezapojil plně do tréninku. Chelsea otevřela skóre již v 2. minutě po rohovém kopu a následné hlavičce Michaela Essiena. Naši se velmi trápily při přechodu do útočné fáze. V 17. minutě si Chelsea vyžádala opět standardní situaci a i tentokrát padl gól. Didier Drogba sice z přímého kopu napálil pouze Greena, tomu ovšem balon vypadl a jeden z obránců nastřelil Kaloua do paty, od které míč doletěl do brány. Jedinou větší šanci měl v 1. poločase jen Obi Mikel, který nastřelil sklepnutý balon od Terryho do spojnice Greenovy brány.

Druhý poločas už tolik záživný nebyl. Chelsea především bránila a spoléhala se na protiútoky a jeden jí v 83. minutě vyšel. Fereira poslal nádherný centr na Essiena a ten již podruhé v zápase hlavou bez problému skóroval. Bohužel dokázal West Ham z velkého tlaku vytěžit roh, po kterém Parker dokázal nádherným lobem překonat Čecha a ukončit mu tedy dlouhou dobu neprůstřelnosti. V 90. minutě mohl ještě snížit na 2:3 z pohledu domácích Piguionne, ale metr před bránou trefil hlavou jen břevno.
Chelsea tedy sice po dlouhé době inkasovala, ale přesto zvládla další zápas a proto zůstává na 1. místě tabulky s 12 body po čtyřech kolech.

Branky: 2., 83. Essien , 17. Kalou – 85. Parker