To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Alex: Hrdost jménem Premier League

Existuje více než jeden hráč Chelsea, který o sobě v současné době může tvrdit, že je v nejlepší životní formě.
Ať už se jedná o Didiera Drogbu, který ve svých posledních devatenácti zápasech skóroval nebo asistoval u 27 gólů, nebo o Florenta Maloudu, který už má v letošní sezoně Premier League na kontě 4 trefy.

Ale jednoho hráče, který je rovněž v top formě, lze přehlédnout. Tím hráčem je Alex, který hraje excelentně dozadu a dopomohl tak k tomu, že ve 3 úvodních zápasech letošní sezony se k Petru Čechovi dostalo pouhých 7 střel! Skvělá bilance, když si vezmeme, že jsme dali dvojnásobek gólů, než bylo střel na naši bránu.

Dlouhou dobu setrvávání v Chelsea se musel spokojit pouze s rolí „pojistky“ za stoperskou dvojicí John Terry-Ricardo Carvalho. Ale vzhledem k častým zdravotním problémům dal letos Ricardo Carvalho přednost přestupu do Realu Madrid, kde se potká se „starým známým“ Josém Mourinhem. Alexovi tak ubyla konkurence na jeho pozici a předvádí zatím skvělé výkony.

„Cítím se v tuto chvíli velice dobře. A nejen já, ale celá obrana, což je pro tým velice důležité“ poznamenal Alex v rytmu obvyklé skromnosti. „John Obi Mikel je velmi dobrý, každý zápas odvádí fantastickou práci a pomáhá vzadu mně, Johnovi, Paulovi a Ashleymu.“

Cole, Terry a Ferreira také pomohli svými asistencemi ke skórování v předešlých 3 utkáních. Tendence Johna Terryho je vyvážet dopředu míč, a jelikož jako stoper je posledním člověkem vzadu, posouvá se dopředu vlastně celá defenziva, což pomáhá hře dopředu.

„Je to divné!“ směje se muž, který v mládí obdivoval útočná esa Romaria a Bebeta. „Někdy musím Obimu říct, aby zůstal spíše vzadu, pokud se dostanu k tomu říct mu to. Někdy zase musím krýt na levé straně Ashleyho a Ferreira nebo Ivanovič se musí stáhnout trochu doprostřed a uzavřít prostor, který jsem vytvořil. Je pro nás dobré, že Ashley Cole a John Terry mohou takto pracovat. Je to velmi dobré pro Chelsea“ popsal Alex, jak to funguje v obranné části hry Chelsea.

Uběhlo už 7 ligových zápasů od doby, co jsme naposled inkasovali, a Alex přiznává, že je tím nesmírně potěšen. A zároveň tvrdí, že by tuto bilanci chtěl prodloužit i při zápasu s West Hamem.

„Myslím, že s PSV (Eidhoven) jsme v sezoně 2004/2005 dokázali odehrát 10 zápasů v řadě bez inkasované branky. Ale to byla jiná liga a pro mě více znamená, že jsme zatím dokázali tohle v Premier League.“

„Na papíře se to může zdát jednoduché, jedeme si přece pro 3 body proti týmu z úplného konce tabulky. Ale nenechte se mýlit, zápasy na Upton Parku jsou jen zřídka kdy lehké,“ zjistil brazilský bek za 3 roky působení v Chelsea.

„V posledním zápase proti Hammers jsme hráli tak tak, ale vyhráli jsme 2:0 a to je důležité. Víme, že West Ham momentálně okupuje spodní příčky tabulky, ale to na hřišti nic neznamená. Musíme hrát dobře,“ prohlásil 28letý hráč Chelsea.

„Musíme do toho vlítnout od začátku a útočit, útočit a útočit a pokusit se v prvních 15 minutách skórovat.“

„Na konci měsíce hrajeme obtížné utkání proti Manchesteru City. Bude to pro nás na hřišti velký test. Jestliže do té doby vyhrajeme svá utkání, máme šanci tam hrát dobře, vyhrát a udržet si tak své místo na špici.“

Autor: Petric32

12:20:42 - 11.09.10 - drogbinho - Mužstvo - 2407x