Reportáž: Chelsea 1:3 Manchester United

Manchester United vrátil Chelsea porážku z minulého roku a získal tak trofej Community Shield.

Manchester United ve Wembley vyhrál 3:1 a připisuje si svůj první úspěch v této sezóně.

Již na začátku zápasu jsme mohli sledovat spoustu šancí. Scholes se v 9. minutě dostal k míči a z první bránu přestřelil a hned z protiútoku Anelka vypálil na bránu, a k odraženému balónu se dostal Kalou, který ovšem z ostrého úhlu prázdnou bránu netrefil. V prvním poločase měla Chelsea největší šanci po centru Maloudy, na který si naskočil srbský stoper Branislav Ivanovič a jeho hlavičku dokázal výborným zákrokem zlikvidovat Van der Sar. Manchester ovšem udeřil ještě před přestávkou. Scholesův centr našel ve 43. minutě Rooneyho, který z pravé strany poslal mezi nohama J. Terryho míč na osamoceného Valenciu a ten již neměl problém poslat míč do prázdné brány.

V druhé části zápasu byly šance na obou dvou stranách, ale první jich dokázal využít Manchester United. V 73. minutě Valencia přízemním centrem našel nováčka v dresu Manchesteru United, Xaviera Hernandeze, který kuriózním způsobem dostal míč za záda Hilária. Následoval obrovský útočný tlak Chelsea, na kterém měl velký podíl Daniel Sturridge, který první v tutovce trefil pouze gólmana a následně v 83. minutě poslal dělovku na bránu Edwina Van der Sara, který míč odvrátil k připravenému Kalouovi a ten snížil na 2:1. Tlak neustával a Chelsea si vytvářela velmi slibné šance. Ovšem naději na penalty Chelsea sebral Berbatov, který v nastaveném čase přehodil bezmocného Hilária a rozhodl zápas. Carlo Ancelotti má tak do ligové premiéry nad čím přemýšlet, a doufejme, že Chelsea se proti nováčkovy v Premier League konečně podaří zvítězit.

Autor: Bjail

18:42:26 - 08.08.10 - drogbinho - Mužstvo - 4618x