To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Anelka se bude soudit s deníkem L'Equipe

Důvodem soudu je článek, který vydal L'Equipe, že Anelka na Mistrovství Světa o poločase utkání Francie s Mexikem vulgárně napadnul trenéra Domenecha.


Anelka potvrdil médiím, že k hádce došlo. L'Equipe však překroutila pravé znění hádky, tím pádem i jeho slova. Jednatřicetiletý hráč Chelsea byl po incidentu poslán z Mistrovství světa domů. Za Francii tak na Šampionátu odehrál jen 1 zápas s Uruguayi a ½  s Mexikem. Hráči, kteří s odjezdem Anelky nesouhlasili, poté vynechali trénink a na Domenecha se snesla kritika.

Francie na Šampionátu vypadla již ve skupině, když získala jeden bod za remízu s Uruguaji a za 3 zápasy vstřelila jen jeden gól. Domenech po řadě nepříznivých výkonů a kritice hráčů i legend Francie od týmu odešel. Nahradil ho Laurent Blanc. Blanc získal mnoho úspěchů již v hráčské kariéře. Za zmínku stojí výhra titulu v Anglii s Manchesterem United a také zlato z MS 1998 a ME 2000. Na trenérské židli sedí od roku 2007, když vedl Bordeaux s kterým získal v sezoně 2008/09 titul francouzské ligy.

Laurent Blanc hned po nastoupení do funkce rozhodl potrestat všechny stávkující hráče a nevzal je na srpnový přípravný zápas s Norskem.


17:20:09 - 30.07.10 - Deamon1 - Chelseafc.cz - 2491x