To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Brankáři plně v akci

Jelikož nebyl ani jeden z našich brankářů na MS 2010 v Jihoafrické republice, tréninky mohli začít plně od prvního dne. Trenér Christophe Lollichon je velmi šťastný.
Petr Čech, Hilario i Ross Turnbull si v přípravném zápase proti Crystal Palace zahráli po 30 minut.

Nikdo se z nich nezúčastnil MS, takže mohli naplno trénovat a Lollichon je velmi potěšen, jak se dali věci dohromady. „Je perfektní, že můžeme pracovat jak chceme. Kdybychom měli pouze jednoho nebo dvou brankářů, museli bychom dohánět a to by nebylo ono. Teď je to perfektní, máme spoustu času a dobrou organizaci,“ řekl.

„Zápas v sobotu byl velmi dobrý, Carlo zapojil brankářů do hry přímo skvěle. Atmosféra je v tomto týmu fantastická. Jsem rád, že hráli i mladí hráči. Řekl bych, že si počínali dobře.“

Stejně jako v minulé sezóně bude i v této brankářskou jedničkou Petr Čech. To je snad jasné. Lollichon ale říká, že náhradníci dosáhli pokroku. „Máme tří různé muže. Máme Čecha a dva náhradníky. Tito dva náhradníci jsou odlišní. Ross se v minulé sezóně dobře zlepšil. Hilario zná situaci a musím být opatrný. Jeho nejlepším cílem je udržet jeho kvalitu. Petr má skvělé taktické a fyzické schopnosti, technicky se ale zlepšuje jen těžko,“ pokračoval.

Česká republika se na MS nedostala, čili měl Petr neočekávaně volné léto. Lollichon věří, že v nadcházejících letech to pro něj bude přínosem. „Není to pro něj dobré, protože on miluje všechny soutěže a myslím, že je jeho velkým cílem uspět na mezinárodní scéně. Neúčast na letním šampionátu mu ale poskytla velký relax. Na trénincích je velmi svěží, ale myslím, že by byl raději na MS,“ zakončil.

17:05:14 - 20.07.10 - Haman - Mužstvo - 2847x