Chelsea 2:1 Newcastle

S pořádnou dávkou štěstí Chelsea vyhrála na domácí půdě 2:1. Tato výhra nás může těšit rovnou dvakrát, protože Manchester prohrál ve West Hemu 2:1. Když v 68. minutě nedal C.Ronaldo penaltu a pak se to s Manchesterem vezlo. Není vyloučené že nás tato výhra bude těšit dokonce třikrát. Arsenal hraje ještě od 18:15 na Evrtonu a tam se nevyhrává každý den.
Do dnešního zápasu Chelsea nastoupila velice oslabena skoro celá základní jedenáctka: Čech, Cudicini, Terry, Carvalho, A.Cole, Lampard, Malouda, Shevcenko, Drogba. Bez třech celá jedenáctka je toto možné? Myslím si, že je jinak by se to nestalo. Ale zpět k zápasu. Newcastle nebyl zcela tak oslaben jak Chelsea. Nastoupit nemohl jen Owen, ale ten nakonec nastoupil 73. minutě.

Od prvních minut bylo jasné, že to bude opatrný zápas. Zezačátku Newcastle přehrával Chelsea, ale nic z toho nebylo jen za řeč stojí hrubka Mikela po niž se dostal Martins do útoku, ale hned k němu přispěchal Alex a vše zneškodnil. Pak se hra obrátila. SWP to vzal na sebe dva proti hráče si udělal a předložil lahůdku pro Kalua, ale ten trestuhodně šanci zahodil. Pak přišla chvíle pro závar ve vápně Newcastlu a v tom závaru se nejlépe orientoval Essien a pohodlně zakončil do prázdné brány. To na tabuli svítilo 29. minuta. Do poločasu se už nic závratného nestalo a spokojenější hráči byli na straně Chelsea.

Do druhého poločasu žádný trenér nestřídal. A tím pádem mohl začít. Až do 56. minuty se nic nedělo. Ale zni čeho nic objevil Butt a z metru se nemýlil. Nedalo se nic dělat a bylo srovnáno 1:1. Po tomto gólu se tak pět minut nic nedělo. A pak to přišlo. Chelsea bušila do obrany Newcastlu. Newcastle ještě pojistil zadní vrátky, když v 70. minutě přišel Český obránce David Rozehnal. Chelsea zas na oplátku vystřídala J.Cole a Ballacka za ně přišli Pazarro a mladík Sinclair. Fanoušek Chelsea si povídal, že to nemůže byt ani možné udržet takový tlak. A měl pravdu. Chelsea zakročila spíš Kalou. Střelu Mikela ještě nikdo tečoval a míč se odrazil k Kalouovi ten pak si golmana vyšachoval a střelil gól. Pak ještě Chelsea takticky střídala Sidwell za SWP.

Chelsea: Hilario; Belletti, Alex, Ben Haim, Bridge; Essien, Ballack (c) (Sinclair 77), Mikel; J Cole (Pizarro 65), Kalou, Wright-Phillips (Sidwell 91).

Newcastle: Given; Beye, Taylor, Cacapa, N'Zogbia; Milner, Butt, Faye, Duff (Viduka 89); Smith (Rozehnal 70), Martins (Owen 73).