Hráči Chelsea na MS

Vo včerajších zápasoch MS 2010 v Juhoafrickej republike sa predstavili traja hráči. Trojica našich hráčov reprezentovala Anglicko, ktoré prekvapujúco remizovalo 1:1 s USA.
Vo včerajšom zápase Anglicko - USA Chelsea reprezentovali traja hráči (John Terry, Frank Lampard, Ashley Cole), ktorý podali skvelé výkony a naviac odohrali aj celý zápas. Anglicko si však s USA neporadilo, keďže remizovalo 1:1.

Anglicko začalo zápas nad očakávanie, keď už v 4. minúte otvoril skóre Gerrard - 1:0. Zverenci Fabia Capella mali naďalej veľkú prevahu, naopak USA pohrozilo parkrát z priamych kopov a brejkov. V 20. minúte mal gól na kopačke Lennon, ale loptu nedokázal doraziť do brány. USA sa postupom času zlepšovalo, vypracovali si prvé nebezpečné šance. Najskôr v 35. minúte nebezpečne strieľal Donovan, ale lopta mierila ten vedľa. O päť minút však bolo vyrovnané, Clint Dempsey vystrelil technickú strelu, ktorú však Green podcenil a od pravej rukavice sa brankárovi West Hamu lopta odrazila do brány - 1:1. Onedlho sa snažil Johnson o gól, ale jeho strelu Howard kryl. Po prvom polčase bol však stav nerozhodný, aj napriek hrubej chybe brankára Greena.

V druhom polčase malo spočiatku prevahu USA, ktoré už hneď v prvej minúte druhého dejstva trafilo tyč. Avšak, postupom času dostávali Angličania pod tlak USA. Po hodine hry nebezpečne pod brvno vystrelil Lampard, ale Howard jeho strelu vyrazil na roh. Onedlho sa na ihrisku zaskvel 20-ročný mladý útočník USA Jozy Altidore, ktorý sa preštrikoval cez striedajúceho Carraghera a dostal sa až pred bránu Anglicka, následne nebezpečne vystrelil, avšak, tentokrát Angličanov podržal Green, ktorý skvelý pokus Altidora vyrazil aj s námahou na pravú tyč. V závere zápasu Anglicko dostalo pod tlak USA, ktoré sa však ubránilo a získalo cenný bod, po prekvapujúcej remíze 1:1 s Anglickom.

Zostava Anglicka: Green - Johnson, King (46. Carragher), Terry, A. Cole - Lennon, Lampard, Gerrard, Milner (31. Wright-Phillips) - Rooney, Heskey (79. Crouch)

07:44:36 - 13.06.10 - chelsea11 - Chelseafc.cz - 2946x