To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

PL z pohledu Michala Hrdličky

Jaký názor má Michal Hrdlička, komentátor NovySport na Premier League 09/10? Pouze u nás.

 

 

 

Kdo byl podle Vás nejlepší brankář, obránce, záložník a útočník Premier League 2009/2010?
Nejlepším brankářem byl dle mého názoru Joe Hart z Birminghamu. Hlavně jeho zásluhou skončil tento nováček z druhého největšího anglického města na konečné 9. příčce tabulky Premier League. Uvidíme kam budou směřovat jeho další kroky. Birmingham, ve kterém byl na hostování z Manchesteru City, už je mu zřejmě malý a ten tak podepsal Bena Fostera.
Výber obránce, který v ročníku 2009/2010 podával nejlepší výkony je asi ze všech postů nejtěžší. V mých očích vítězí stoper Manchesteru United Nemanja Vidič. Tradičně sázel na důraz a bojovnost a stal se pilířem zadních řad Rudých ďáblů. Navíc zlepšil i rozehrávku, díky tomu je z něj komplexní zadák a zastínil i svého parťáka Ria Ferdinanda, který však také doplatil na zranění.
Na pozici nejlepšího záložníka stavím středopolaře Chelsea Franka Lamparda. Jako jediný z celé Premier League překročil magickou hranici 20ti vstřelených branek. A nejen to, spoustu gólů také připravil svým spoluhráčům a po aférách kolem kapitána Johna terryho byl i vůdčí osobnosti mistrovského týmu.
Je jasné, že v souvislosti s nejlepším útočníkem uplynulé sezony se skloňovala hlavně dvě jména. Wayne Rooney a Didier Drogba. Ale zdá se mi, že se hovořilo zejména o kanonýrovi Manchesteru United a Drogba zůstával po celou sezónu v jeho stínu. Jenže nakonec to byl právě útočník z Pobřeží Slonoviny, který vyhrál krále střelců. Drogba měl i více asistencí než Rooney a celkově se stal nejužitečnějším hráčem soutěže. I proto volím právě střelce Blues, Didiera Drogbu.

Nejlepší nováček, talent Premier League, který bude mít dobrou budoucnost?
V uplynulém ročníku Premier League se ukázala celá řada nadějných hráčů. Mezi ně patří i Aaron Ramsey. Středopolař Arsenalu se jednoznačně řadí mezi ty největší talenty současného fotbalu a já mu přeji, aby se rychle zotavil z ošklivého zranění, které mu způsobil Ryan Shawcross v utkání se Stoke.

Trenér roku 2009/2010?
Manažerem roku bych vyhlásil Harryho Redknappa. Prakticky ihned od svého příchodu do Tottenhamu předvádí až neuvěřitelné kousky. Vše korunoval čtvrtým místem v Premier League, po delší době tak dokázal s Kohouty narušit "nedotknutelnost" Big Four, vystrnadil Liverpool a poradil si i s dalším konkurentem o tuto příčku, s Mancehsterem City.

Jaký byl hlavní důvod toho, že Liverpool zažil hodně nevydařenou sezónu?
Liverpool se mohl opřít jen o dva hráče. O Stevena Gerrarda a Fernanda Torrese. Oba však byli často mimo hru a jakmile alespoň jeden z nich chyběl, Reds byli poloviční. Ale rozhodující byl muž na lavičce. Dle mého soudu to bylo zapříčiněno zejména dlouhodobě špatnou koncepcí manažera Rafaela Benítéze. Styl hry, který ordinoval, nebyl oku lahodící a nakonec ani efektivní. Neustále sázel na dva štítové defenzivní záložníky, ale střed pole, hlavně v důležitých zápasech, přesto vyzníval ve prospěch soupeře. Zvláštní byla i jeho přestupová politika. Například Alberto Aquillani nedostal příliš mnoho prostoru na to, kolik stál peněz. Nakonec to všechno vedlo k odvolání španělského kouče. Počkejme si na to, kdo ho nahradí a jak bude Liverpool vypadat v příští sezóně.

Komu jste více přál zlatou kopačku? Didier Drogba nebo Wayne Rooney?
Vysloveně jsem to nepřál ani jednomu. Užíval jsem si hru obou dvou. Rooneymu prospěl odchod Cristiana Ronalda do Realu Madrid. Stal se tahounem Manchesteru United, ale nakonec ho nezvládl dovést až k vytouženému čtvrtému titulu v řadě. Drogba pod Ancelottim evidentně pookřál a náramně si vyhověl s Anelkou, a to i přesto, že mnozí odmítali připustit možnost jejich společného nastupování. Šťastnější byl nakonec Didier Drogba, který svého soka trumfnul ve všem, co se v rámci Anglie dalo: Vyhrál zlatou kopačku, Premier League a FA Cup.

A poslední otázka, Koho tipujete jako hlavního favorita na sezónu 2010/2011?
Domnívám se, že příští ročník bude minimálně stejně vyrovnaný, jako byl tento. Mezi největší favority však stále řadím Chelsea a Mancehster United. Ale nechme se překvapit, vyhrát může třeba Arsenal, nejvyšší ambice si klade Manchester City a počítat se musí stále i s Liverpoolem. Vyhrát může kdokoli a právě v tom je nakonec fotbal tak krásná hra.

Celá redakce Chelseafc.cz by mu chtěla poděkovat za tyto názory.


15:56:25 - 11.06.10 - Kopr - Mužstvo - 4125x