Chelsea 4:4 Aston Villa

Zápas Chelsea s Aston Villou měl průběh jako na houpačce, což také dokazuje konečný výsledek - divoká remíza 4:4, která je ovšem zasloužená pro oba celky. Hosté se sice dostali do dvoubrankového vedení, jenže řadou chyb umožnili Blues nejprve vyrovnat a alespoň bod zachránili až v závěrečných minutách hry úspěšně proměněnou penaltou.

Domácí fanoušky značně zaskočil už ve 14. minutě hostující útočník Shaun Maloney. Ten se prosadil po výborné hlavičce svého kolegy z útoku Johna Carewa. Další šok pro diváky v modrém přišel zanedlouho, když musel být vystřídán kapitán Frank Lampard a aby toho nebylo málo, Aston Villu poslal do dvougólového vedení svou chybou český gólman Petr Čech. Populární brankář nedokázal v náruči udržet střelu Maloneyho a míč se dostal až za brankovou čáru. Naději pro domácí fotbalisty vybojoval v nastaveném čase první půle ukrajinský kanonýr Andrej Ševčenko, který se prosadil z penalty po faulu na Michaela Ballacka. Hřiště navíc musel po červené kartě předčasně opustit hostující obránce Zat Knight.

Chelsea se ve druhém poločase povedl dokonalý obrat, avšak vlastní chybou nemůže dnes slavit zisk tří bodů. Na 2:2 vyrovnal už v 50. minutě opět Ševčenko, jenž se prosadil střelou z hranice pokutového území. Ovšem to nebylo od ukrajinské hvězdy vše. Za dalších šestnáct minut totiž vybídl ke skórování stopera Alexe. Ten přesnou střelou k tyči nedal Carsonovi v bráně šanci. Blues ale své vedení moc dlouho neudrželi. Za Aston Villu srovnal po výborné přihrávce Younga z bezprostřední blízkosti obránce Laursen.

Zápas nabídl také dramatický konec. Po kriminálním faulu na Agbonlahora byl vyloučen domácí stoper Ricardo Carvalho, avšak dvě minuty před koncem normální hrací doby poslal svůj tým opět do vedení Michael Ballack. Ten úspěšně proměnil přímý kop. Když už pomalu domácí fanoušci slavili zisk další cenné výhry, zahrál v závaru před brankou Čecha rukou Ashley Cole a byl vyloučen. Villans dostali možnost k vyrovnání v podobě penalty. Její exekuce se zhostil Barry a završil na konečných 4:4.

Chelsea FC: Petr Čech, Alex, Ricardo Carvalho, Ashley Cole, Paulo Ferreira, Joe Cole, Michael Essien, Frank Lampard (26. Michael Ballack), Salomon Kalou, Claudio Pizarro (85. John Mikel Obi), Andrij Ševčenko (82. Shaun Wright-Phillips)

Aston Villa: Scott Carson, Wilfred Bouma (90. Marlon Harewood), Zat Knight, Martin Laursen, Olof Mellberg, Gareth Barry, Shaun Maloney (46. Curtis Davies), Nigel Reo-Coker, Gabriel Agbonlahor, John Carew (78. Luke Moore), Ashley Young

17:24:30 - 26.12.07 - Robben - Chelseafc.cz - 41067x