Chelsea víťazom Youth Cup!

Chelsea FC fans
Mladíci Chelsea včera porazili v odvetnom zápase finále súťaže FA Youth Cup Aston villu 2:1 a radujú sa z celkového víťazstva.
Posledný takýto úspech sa datuje do roku 1961. Tento cenný pohár sa nám tak opäť podarilo získať po 49 rokoch.
Prvý zápas skončil nerozhodným výsledok 1:1. Vo včerajšej odvete sme od začiatku začali naplno a podarilo sa nám vyvinúť tlak. V 32. minúte sa však do vedenia dostali hostia gólom Kofiho Poysera. To však Chelsea ešte viac nakoplo a v druhom polčase sa konal veľký obrat. Najprv v 64. minúte švédsky mladý útočník Marko Mitrovič vyrovnal na 1:1. Tlak domácich narastal a všetko vyvrcholilo v 82. minúte, keď parádnou strelou poslal domácich do vedenia kapitán Connor Clifford. Zápas sa už dohrával v pokojnom tempe a po záverečnom hvizde mohli vypuknúť oslavy.

K zápasu a celému účinkovaniu mladého tímu sa vyjadril tréner Dermot Drummy: "Je to úžasný pocit. Toto mužstvo pracovalo po celú sezónu veľmi tvrdo a tento úspech si zaslúžilo. V dnešnom zápase sme ulázali obrovské sebavedomie a charakter. Dnes vynikal najmä Connor Clifford. Je to fantastický hráč, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť. to isté platí aj o Jeffrey Brumovi a mnohých ďalších. Pred zápasom som sa rozprával s trénerom rezervy Stevom Hollandom o úžasnej sile a odhodlanosti tohto mladého tímu. Aston Villa predviedla v oboch zápasoch skvelý výkon a nemá sa za čo hanbiť. Dnes sa im podarilo dokonca vyhrávať, ale som hrdý na svojich chlapcov a na ich výkon v druhom polčase. Máme skvelú akadémiu a skvelých mladých hráčov, korí toho majú veľa pred sebou. Táto výhra môže byť ďalším krokom v ich kariére. špeciálne sa chcem vyjadriť k obrovskému talentu, ktorým sa pyšní Josh McEachran.  Je to fantastický záložník a na svoj vek je neuveriteľne technicky aj mentálne vyspelý. O rok alebo o dva môže naplno preniknúť do veľkého futbalu. Som rád, že náš tím má hráčov ako je on," zakončil Drummy.

Zostáva len zagratulovať našim mladíkom k tomuto úspechu. Dúfajme, že v nedeľu sa bude oslavovať zase!

14:29:11 - 05.05.10 - fito13 - Chelseafc.cz - 3288x