To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Československo

ÚVAHA: Aneb jak by to všechno mohlo být, kdyby bylo Československo. Článek nejen o fotbale. Píše se rok 2010.  Je to už skoro 18 let, co se rozdělilo Československo na dva malé, téměř bezvýznamné státy - na Česko a na Slovensko. Bohužel, jak Český, tak i Slovenský sport začíná pomalu upadat a snad právě na fotbale je to nejvíc vidět.

Nedávno se na svět dostala myšlenka Československé fotbalové ligy. Na první pohled je to myšlenka dobrá. V této společné lize by měli hrát jen lepší týmy z Gamrinus ligy a Corgoň ligy. Byla by to možná i liga, která by měla jistou úroveň, hlavně díky rivalitě mezi Slovenskem a Českem. Jenže. Pokud by se tato liga měla skutečně uspořádat, týmy z ní by nesměly figurovat v žádné soutěži jako je pohár UEFA, nebo Liga mistrů. Proč? Protože FIFA a v našem případě UEFA nedovoluje, aby v jejích pohárech byly týmy z nějaké „nadnárodní ligy“. Ale to není jediný problém. I pokud by se podařilo od UEFY získat nějaké povolení, nějakou vyjímku, nastával by problém s tím, jak by fungoval postup do první „společné ligy“ a sestup do „druhé společné ligy“. Pro menší kluby by to byl problém především finanční. Pokud to shrnu: Myšlenka pěkná, ale nereálná.

Pokud se zaměřím na fotbal reprezentační.

Jména jako Poborský, Nedvěd, Šmicer, Koller jsu pryč. Tahle éra, kdy Češi měli respekt skončila.

Upřímně, na český ani slovenský reprezentační fotbal se nedá koukat a fotbalový  svět nám pomalu ale jistě uniká. Nestíháme. Je pravda, že Slováci mají do budoucna slušně nakročeno. V bráně jistý Mucha, obrana dirigovaná Škrtělem, v záloze kreativní Hamšík a do útoku roste Stoch.  To ale nestačí.
Pro Čechy je tu budoucnost ve formě Hubníka, Morávka, Necida. Na obou stranách barikády se talenti najdou, ale proti zemím jak je Španělsko, Itálie, Francie je jich žalostně málo.

Napadá mě. Kdyby jsme se nerozdělili. To by nemuselo být tak marné. V bráně ještě delší dobu jistota Čech. Před ním v obrané řadě Kušnír, Hubník, Škrtěl, Kadlec - zatím kluci kolem 25-ti let, kteří se její jako naděje. Záloha? Plašil, Rosický? Tihle dva na pár let ještě určitě. Plašil hraje v klubu velmi dobře a Rosický se malu dostává do dobré formy. Hamšík - velká Slovenská opora. Weiss, Morávek, Mareček, Švec. Útok? Necid, ten rozhodně ano. Stoch, Svěrkoš. A než tihle dorostou, tak Baroš. Omlouvám se, nemám v hlavě všechny slovenské talenty.

Myslíte,  že by jsme na tom byli líp, než jsme teď? Já si myslím, že určitě. Tento článek jsem nepsal jak Čech, nepsal jsem ho ani jeko Slovák. Ale snažil jsem se ho psát, jako nezaujatý fanoušek fotbalu.

.

21:21:41 - 03.03.10 - Davous5 - Chelseafc.cz - 3831x