24.2. 2010, 20:45 • San Siro • Champions League • Preview

Branky: 3. Milito, 51. Kalou, 55. Cambiasso

Rozhodčí: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez • Počet diváků: ?

Ofsajdy: 4 - 1
Držení míče: 44% - 56%

Inter Milán: César - Maicon, Samuel, Lucio, Zanetti - Motta (57. Balotelli), Cambiasso, Stankovič (83. Muntari); Sneijder - Milito, Eto'o (67. Pandev)

Chelsea: Čech (60. Hilário) - Ivanovič, Carvalho, Terry (c), Malouda - Ballack, Mikel, Lampard - Anelka, Kalou (77. Sturridge) - Drogba

Začiatok zápasu Chelsea nevyšiel, keď už v 3. minúte skóroval Milito, ktorý sa preštrikoval cez obranu The Blues a nemal problém zblízka prekonať Petra Čecha - 1:0. Po tomto góle boli The Blues mierne zaskočený, ale neskôr si vytvorili tlak. V 15. minúte mohla Chelsea vyrovnať, ale po priamom kope Drogbu lopta opečiatkovala hornú tyč Césarovej brány. V 33. minúte mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Eto´o sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol. Do konca polčasu su už domáci udržali svoje vedenie.

Oproti prvému polčasu sa úvodný štart vydaril Chelsea ideálne, v 51. minúte skóroval Kalou, ktorý pekne obstrelil hráčov Interu Miláno - 1:1. Neprešlo ani päť minút a domáci sa opäť dostali do vedenia, keď po tvrdej a umiestnenej strele Cambiassa nemal brankár Chelsea Čech žiadnu šancu - 2:1. Približne o päť minút neskôr musel Petr Čech opustiť ihrisko, keď sa zranil a okamžite ho striedal Hilário. V záverečných minútach sa Chelsea snažila streliť vyrovnávajúci gól, čo sa im nakoniec nepodarilo a na San Sire prehrávajú 2:1.

22:44:46 - 24.02.10 - Kopr - Mužstvo - 3204x