Report: Preston 0:2 Chelsea

Chelsea dnes odehrála první zápas FA Cupu. Na půdě Prestonu vyhrála 2:0 a postupuje do další fáze FA Cupu.

23.1. 2010, 13:45 • Deepdale • FA Cup • Preview

Preston North End 0:2 Chelsea

Branky: Nicolas Anelka (37'), Daniel Sturridge (47')

Držení míče: 37% - 63%

Chelsea: Hilario - Ferreira, Alex, Terry (c), Žirkov - Ballack, Belletti (Malouda 20'), Lampard (J Cole 66'), Deco - Anelka; Sturridge.

Preston North End: Lonergan; Hart, Mawene, St Ledger, Davidson (c); Chaplow, Jones, Carter (Parkin 58'); Sedgewick (Mayor 73'), Brown (Mellor 73'), Wallace.

Chelsea šla do zápasu jako jasný favorit. Začátek zápasu byl vyrovnaný. Šance byly na obou stranách, ale ani jedna nabyla využita. Ve 27. minutě se konečně míč třepotal v síti, ale radost Chelsea skončila hvizdem rozhodčího. Pískal se faul na Lamparda, nevím proč rozhodčí nenechal výhodu Chelsea, která by už vedla 1:0. Zahrával se tedy přímý kop. Ke slovu se ujal Michael Ballack, ale jeho střela orazídkovala pouze dobře postavenou zeď. Ve 31. mitutě byl znova faulován Lampard. Přímý kop si vzal na starost Alex, ale jeho skvělá dělovka skončila pouze v rukavicích dobře chytajícího Lonergana. Ve 37. minutě se už skóre měnilo. Anelka překonal Lonergana a Chelsea šla do vedení - 1:0. Mohlo být i vyrovnáno. Po zmatcích před Hiláriem měl jeden z hráčů Prestonu obrovskou šanci, ale netrefil volnou bránu. Hráči odcházeli do kabin za stavu 1:0 pro Chelsea FC.

Začal 2. poločas a Chelsea do něho vstoupila velmi dobře. Ve 47. měla Chelsea výhodu rohového kopu. Po centru hlavičkoval Terry, ale brankář vyrazil míč na kopačky Sturridgeho a pro něho už nebyl problém zakončit - 2:0. Chelsea si už výsledek držela a fotbal byl vyrovnaný. Šance měli hráči jako Sturridge, Joe Cole, Ballack nebo třeba Anelka, ale ani jednomu se nepodařilo skórovat. Preston se ale nevzdával a měl také několik dobrých šancí. Chelsea si už výsledek bez problému uhlídala a postoupila do další fáze FA Cupu. Preston 0:2 Chelsea.

15:50:33 - 23.01.10 - Kopr - Mužstvo - 3141x