APN: Ghana postupuje

Aj napriek absencii Michaela Essiena Ghana vyhrala nad Burkina Faso 1:0 a postúpila zo skupiny. čo s ňou však bude ďalej bez toľko zranených hráčov?
Bolo veľmi otázne, či sa Ghana prebojuje cez Burkina Faso zo skupiny Afrického pohára národov. Nakoniec sa jej to však podarilo a to zásluhou Dedeho Ayewa, ktorý strelil v 30. minúte jediný gól zápasu. Ghančania sa tak bez mnohých zranených hráčov vrátane Essiena prebojovali cez skupinu.

Zápas sa začal lepšie pre Burkina Faso, keď mal Jonathan Pitroipa hneď prvú šancu zápasu, no tešenia ho zbavil dobrým zákrokom brankár Ghany Rinchard Kingson.
V 66. minúte Burkina Faso prišla o Talla, ktorý dostal červenú kartu a tím tak hral oslabene.

Po Pobreží Slonoviny, Angole a Alžírsku je tak Ghana štvrtým postupujúcim tímom APN.