Reportáž: Chelsea vs. Leicester 4:3

Aktualizováno! Velmi dramatický, ale pěkný zápas si pro nás Chelsea připravila na středeční Helloweenskou noc. Tak trošku strašidelně to i na stadionu pro domácí fanoušky vypadalo. Již od 6.minuty jsme prohrávali, ale ještě do přestávky dokázal náš provizorní kapitán Frank Lampard dvěma góly zvrátit stav na naši stranu. Ve druhé půli jsme opět po chybách v obraně dvakrát inkasovali. Druhý gól na 3:2 padl po standardní situaci. Ovšem 3 minuty před koncem se kolem hostujícího gólmana obtočil Shevchenko a nechytatelnou střelou srovnal. A to ještě nebyl konec. Ve třetí minutě nastavení po schrumáži před brankou Leicesteru vystřelil Shevchenko „pouze“ do Lamparda, který v sedě dotlačil míč do brány. Stejně jako na našich stránkách tak v oficiálním zápisu byl nejprve označen za střelce této branky ukrajinský útočník Ševa, ale nakonec byla branka připsána právě Lampardovi.

Převážně neuvěřitelný závěr si budou všichni fanoušci z tohoto zápasu pamatovat. Pro hostující hráče to muselo být obrovské zklamání. Ještě 3 minuty před vypršením základní hrací doby mohly hráči Leicesteru doufat v nádherný konec zápasu ve kterém mohli vyřadit vicemistra poslední sezóny. Tato myšlenka se, ale během 6 minut rozplynula jako pára nad hrncem.

V brance nastoupil jak jsme si již v posledních letech při pohárových zápasech Carlo Cudiciny, kterému se, ale bohužel zápas moc nevydařil. Jako více méně celé obraně, která několikrát zaváhala a hosté toho dokázali využít.

Již ve 3 minutě musel Cudicini tahat balón ze své branky, když po takticky zahraném volném kopu hlavičkoval Mc Auley a rozradostněl tak šestitisícový kotel fanoušků hostí. Tento gól probudil paradoxně hráče v modrém, kteří začali předvádět podobný fotbal jako aplikovali v posledním zápase s Man. City. Byť na většině postech hráli hráči kteří poslední zápase nehráli, tak předváděli v dobrý výkon. Tlak a převaha Chelsea graduovala mezi 20. a 30. minutou kdy se dvakrát trefil Frank Lampard. Oba góly vstřelil z „druhé vlny“ když dobíhal rozběhnutý útok. V poločase jsme tedy šli do šatny šťastnější mi. Po přestávce se však útočilo především na naši branku. V 67. minutě se po chybě v obraně vysunuli hostující krásným obloučkem za obranu Campbella a ten přehodil vyběhnuvšího Cudiciniho. O necelých 6 minut později rozehrával Leicester znovu volný kop do kterého se ve vzduchu pověsil Cort, který propálil našeho brankáře potřetí. Cudicini ani nezareagoval. Hráči Chelsea o na chvíli omráčilo. Dvě branky za 6 minut, nebylo se čemu divit. Ovšem zbraně jsme nesložili. Postupně se na hřiště dostal Malouda, Kalou a Essien, tedy velká ofenzivní síla, který ještě společně se Shevchenkem a Pizarrem měla vrátit vedení na naší stranu. To se také povedlo. 3 minuty před koncem se valil na branku hostů rychlý protiútok, když v jedné lajně běželo na 3 obránce 4 naši útočící hráči. Lampard poslal přihrávku na Shevchenko, který se obtočil na hranici pokutového území kolem obránce a levou nohou vystřelil nechytatelnou střelu pod břevno. Tím ovšem zápas jenom vrcholil, a helloveenská noc ještě nekončila. 3 minuty před koncem se před hostující brankou dělo peklo. Které vrcholilo když se Shevchenko rozhodl ke střele a napálil tak našeho kapitána Lamparda, který v leže dotlačil balon do branky.

Na níže umístěném videu můžete vidět, že po střele kterou Ševa vypálil se míč na chvíli zastavil, než přešel brankovou čáru. To byl zásah Franka Lampard. Původně byl ovšem gól započítán a připsán Andrey Shevchenkovi. Ale nakonec se Lampard uznání svého hatt-ricku dočkal.

Byť hrála především „rezerva“ našeho týmu, tak jsme tento zápas vyhráli a míříme tím za obhajobou tohoto poháru. Tým určitě ukázal vnitřní sílu, když se dokázal vzepjat poté co dvakrát prohrával, a dostal 2 góly během 6minut. Pro Leicester to musela být jistě nesmírná lekce.

Chelsea si tak potvrdila že na Stamford Bridge neprohrává a potvrdila tak, že se zlepšuje čím dál tím více. A to nejen jednotliví hráči, ale tým jako celek. Jistě to nebude dlouho trvat a opět budeme bojovat o samí vršek tabulky.

Branky: 20. 28. 90+3. Lampard, 87. Shevchenko – 6. Mc Auley, 67. Campbell, 73. Cort
Žluté karty: Sidwell, Ben-Haim – Newton, Sheehan

Chelsea
(4-4-2): Cudicini; Belletti, Ben-Haim (Essien 79), Alex, Ferreira (Malouda 51); Wright-Phillips, Sidwell, Lampard (c), Sinclair (Kalou 79); Pizarro, Shevchenko.

Leicester (3-5-2): Fulop; McAuley (c), N'Gotty, Kisnorbo; Stearman, Chambers, Kenton, Newton (Porter 60) (Maybury 80), Sheehan; Fryatt (Campbell 62), Cort.

13:42:53 - 01.11.07 - Jakub - Chelseafc.cz - 3712x