To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Junioři Chelsea FC v reprezentacích

Shrnutí výkonů a výsledků našich hráčů v mládežnických výběrech, aneb jak obstála naše budoucí generace?
Hned šest našich mladých hráčů z pěti zemí Evropy obdrželo pozvánku do juniorských výběrů svých zemí  a nutno dodat, že svým státům, ani svému klubu, rozhodně neudělali ostudu.

Za Italy byli nominovaní hned dva hráči londýnské Chelsea, Fabio Borini a Jacopo Sala. Útočník Borini nastoupil za výběr Itálie do 21 let poprvé, nepodařilo se mu vstřelit branku a po dobrém výkonu z jeho strany byl střídán po prvním poločase, jeho spoluhráč, záložník Sala, byl ze hry stažen v 66. minutě. Itálie sice vede skupinu, ale Maďarům podlehla 2:0.

Za nizozemský výběr do jedenadvaceti let nastoupil na den svých osmnáctých narozenin obránce Jeffrey Bruma, který si svůj debut v prvním týmu Chelsea odbyl minulý měsíc. Nizozemcům se daří a svou formu potvrdili čtvrtou výhrou v řadě, tentokrát nad Lichtenštejnskem - 3:0.

Další z povolaných byl český golman Jan Šebek, který musel několikrát dokázat své kvality a předvést několik velmi dobrých a jistých zákroků. Při svém prvním startu za devatenáctky si sice čisté konto neudržel, ale i přes to Česká republika  zvítězila nad Kyprem 3:1.

Za Francii nastoupil záložník  Gael Kakuta, tento velký talent si zakopal za francouzskou U-19, odehrál dva přátelské zápasy. Zápas, ve kterém se Francouzi střetli s Řeky skončil remízou 3:3 a klání s Poláky vyhrála Francie tím nejtěsnějším poměrem - 1:0.

Posledním mladíkem, který dostal šanci v národním týmu byl Conor Clifford. Hned potom, co se vrátil z reprezentačního srazu U-19 si ho irští trenéři vybrali do kádru U-20. Odehrál celých 90 minut, jednalo se o první zápas kvalifikace na ME, kde Irové rozdrtili San Marino 5:0.

16:37:53 - 14.11.09 - Davous5 - Chelseafc.cz - 4516x