Chelsea 1:0 Manchester United (0:0)

Dnes se konal prozatím nejtěžší zápas Blues. Na domácím stadionu jsme uvítali druhý tým v tabulce Manchester United. Chelsea se dokázala vypořádat s Manchesterem a vyhrála 1:0 díky gólu Johna Terryho.

Sestavy:

Čech - Ivanovič, Carvalho, Terry (c), A. Cole - Essien, Ballack, Lampard, Deco(63' Joe Cole) - Anelka(93'Alex), Drogba(84' Kalou).

Van der Sar - O'Shea, Brown, Evans, Evra - Valencia, Fletcher, Carrick, Anderson(Owen), Giggs(Obertan) (c) - Rooney

Report:

Dnešní den přinesl již 12. zápas Chelsea v Premier League, tentokrát na Stamford Bridge dorazil konkurenční tým Manchester United, který před zápasem byl za Chelsea o pouhé dva body.

Na hřiště nastoupili Blues v standartních modrých dresech a Manchester v červených. V 11. minutě se po levé straně dostal přes Ivanoviče Evra, ale následná střela od Rooneyho šla mimo branku. Do 30 minuty se neodehrály žádné klíčové situace, veškeré pokusy o gól byly pouze z dálky, tudíž Čech nebo Van der Sar neměli prozatím příliš práce. Ve 39. minutě došlo k ošklivému středu obránců A. Colea a kapitána Terryho, ale obešlo se to bez vážných následků. V 42. minutě po kombinaci přihrávek Manchesteru se dostal k míči Carrick, ale jeho střela z dálky letěla mimo bránu. Do konce prvního poločasu to Chelsea dvakrát zkusila po pravé straně, ale nic klíčového z toho nevytvořili. Tudíž po 45 minutách zůstává skóre 0:0, ale hráči Manchesteru byli prozatím aktivnější.

Do druhého poločasu nastoupili oba celky bez změn.
Hned v 47. minutě se Manchester dostal k další střele, ale Fletcher opět netrefil bránu.
V 50. minutě po Čechově výkopu špičkově zpracoval míč Drogba, snažil se ihned vystřelit, ale míč mu odskočil a technická střela letěla na tribuny.
V 60. minutě po centru Anelky se odražený míč dostal k Lampardovi, který vyslal nebezpečnou střelu, ale Van der Sar si ji bezpečně pohlídal.
63. minuta přinesla první střídání, kdy Joe Cole nahradil nepříliš přesvědčivého Deca.
V 66. minutě po kombinaci Rooneyho s Valenciou vyslal nebezpečnou střelu Rooney, která směřovala těsně vedle tyčky.
V 68. minutě opět Rooney vystřelil krásnou střelu k zadní tyči, ale Petr Čech se vyznamenal krásným zákrokem.
V 76. minutě vyletěli všichni fanoušci z sedaček, po přímem kopu Franka Lamparda Terry ve vápně hlavičkoval a míč dopadl do branky Van der Sara. Rooney dostal za diskutování žlutou kartu a stav se změnil na 1:0 pro domácí Blues.
V 81. minutě po odpískání faulu Carvalha na Rooneyho obránce dále pokračoval a Evans s nervama Carvalha srazil k zemi. Evans i Carvalho si odnesli žlutou kartu.
84. minuta přinesla druhé střídání Blues, na hřiště přišel Kalou a odešel Drogba.
V 86. minutě Manchester provedl dvojité střídání, kde na hřiště přišel Obertan a Owen. Hned bylo jasné, že Manchester se pohrne do útoku.
Rozhodčí po 90 minutách nastavil 5 minut. Manchester se ihned vrhnul do útoku, kde měl dvakrát šanci skórovat po rohu, ale Chelsea stále odolávala.
V 93. minutě přišel velmi nebezpečný centr který letěl přímo k zapomenutému Obertamovi, ale Ivanovič celou situaci zachránil. Chelsea byla pod strašným tlakem, fanouškové se modlili aby svěřenci Ancelottiho udrželi výsledek. Na hřiště šel Alex místo Anelky. Chelsea si do konce zápasu již udržela míč a po odpískání se začala slavit důležitá výhra Chelsea, kde hlavním hrdinou je John Terry.

Kdo byl z Chelsea nejlepším hráčem na hřišti?