To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Chelsea žádá o dočasné zmrazení trestu


Chelsea požádala Sportovní arbitrážní soud (CAS), aby zmrazil zákaz nakupování hráčů do té doby, než se odvolání nevyřeší. Tím pádem by mohl Carlo Ancelotti v létě na Stamford Bridge přivést nové hráče.
Jestli tak CAS učiní, tedy dočasně zmrazí trest, který udělila Mezinárodní fotbalová federace, bude moci Chelsea v zimním přestupovém období nakupovat nové hráče, aniž by něco porušila. Podle tiskového mluvčí CAS, soud dostal od londýnského celku odvolání v případě přestupu Gaela Kakuty z francouzského Lens. Datum usnesení verdiktu ale nebyl určen.

Prohlášení na oficiálních internetových stránkách CAS zní: "Chelsea Football Club a Gael Kakuta podali odvolání u Sportovního arbitrážního soudu proti rozhodnutí, které vydal Senát pro řešení sporů FIFA dne 27. srpna 2009.

"Oba, Chelsea FC a Kakuta požádali, aby rozhodnutí FIFA bylo zrušeno do té doby, než bude rozhodnuto odvolání. Rozhodnutí o zmražení tohoto trestu by mělo CAS vydat na začátku listopadu.''

Chelsea dostala zákaz nakupování hráčů až do roku 2011, tudíž by byl příchod nových hráčů v lednu určitě velikým posílením týmu. Dočasné zrušení zákazu by se navíc hodilo i Kakutovi, který má zákaz hraní po dobu čtyř měsíců.

14:59:52 - 22.10.09 - Mickee - Chelseafc.cz - 2358x