To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Roman Abramovič

Celé jméno: Roman Arkaděvič Abramovič
Datum narození: 24.10. 1966
Místo narození: Saratov, Rusko
Zaměstnání: Podnikatel, politik

 

 

  

 

Roman se narodil 24.10. v městě Saratov. Jako dítě to neměl vůbec lehké. Když mu byl jeden rok, zemřela jeho matka na otravu krve. Dva roky poté, zemřel i jeho otec. Po smrti otce byl sirotkem, ale začal o něho pečovat jeho strýc. Strýc pracoval v ropném průmyslu, kde Roman poprvé poznal cenu ropy.

S podnikáním začal na konci 80. let. Jak přesně přišel k svému bohatství se nikdy moc nechtěl zmiňovat. Začal obchodovat s ropou atd. Byl také stíhán za krádeže vlaků s ropou, ale nikdy mu nic nebylo dokázáno. Je jisté, že hlavní podíl na jeho vzestupu měl vlivný boss 90. let v Rusku - Boris Berezovskij, který mladého a nadějného Abramoviče seznámil s prezidentem Jelcinem, který zoufale potřeboval peníze, aby odvrátil pokusy komunistů o převrat. To se velice hodilo lidem jako Abramovič, kteří Jelcinovi požadované peníze půjčovali a za to se stávali majiteli lukrativních podniků po celém Rusku. Abramovič se však neomezil pouze na ropu. Investoval také do hliníku a díky spojení s Olegem Děripaskou vytvořil Russian Aluminium, druhého největšího producenta hliníku na světě.

Roku 2003 kupuje zadluženou Chelsea. Když kupoval Chelsea tak se klub potápěl v dluzích a velké trofeje také nezískával. To se však změnilo, když Chelsea zbavil dluhů a začal nakupovat hráče z celé Evropy. Dovedl do týmu také Josého Mourinha a Chelsea se stala jedním z nejlepších klubů světa. Roman Abramovič je v roce 2007 hodnocen jako 16. nejbohatší člověk planety, jeho jmění se odhaduje na 18.7 miliardy dolarů. Nyní je konto menší ale pořád velké. Vlastní například superluxusní jachtu a létá soukromým letadlem. V současnosti žije se ženou Irinou, bývalou letuškou. A má celkem pět potomků.


16:27:00 - 05.10.09 - Kopr - Chelseafc.cz - 23341x