Tlačová konferencia: „Som veľmi spokojný“

Carlo Ancelotti bol po zápase s výkonom svojho mužstva spokojný. Zápas proti Liverpoolu nazval excelentný. Vyhrali sme totiž 2:0.
Výhrou 2:0 sme sa posunuli opäť na prvú priečku tabuľky Premier League. Môžeme sa radovať.
„Bolo dôležité vyhrať, pretože sme hrali proti výbornému tímu.
Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Oba tímy kontrolovali v obrane hru, ale myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Počas 90-tich minút sme urobili veľmi dobrú prácu.“

Manažér vychválil našich záložníkov, ktorí eliminovali Gerrarda a Torresa.
„Chceli sme im zabrániť hrať a musím pochváliť Ballacka, Lamparda a Essiena, odviedli fantastickú prácu.
Kontrolovať Torresa nie je ľahké, no Carvalho a Terry odviedli fantastickú prácu, mal len jednu príležitosť v prvej polovici zápasu. Carvalho a John hrali veľmi dobre.“

Nezabudol však ani na Drogbu, ktorý prihral na oba góly v zápase.
„Drogba odviedol veľmi dobrú prácu. Pre Anelku a Maloudu nachystal šance na góly. Pracoval veľmi tvrdo. Tak však hrali všetci hráči.
Ak chcete vyhrať proti Liverpoolu, musíte tvrdo makať spoločne a dnes to naši hráči robili celých 90 minút.
Proti „The Reds“ nebolo možné hrať futbal, pretože oni mali veľmi dobre organizovanú obranu a priestor v strede ihriska neopúšťali. Niekedy môžete použiť silu Drogbu, Essiena či Ballacka a to sa nám niekedy darilo.“

I keď Liverpool dnes prehral, Ancelotti ho z hry o titul neodpisuje. Bol však veľmi rád, že sme získali psychologickú výhodu.
„Myslím, že do konca šampionátu je veľmi ďaleko a Liverpool má kvalitu vyhrať ligu. Pre nás však bolo toto víťazstvo veľmi dôležité.“

I cez dobrý zápas Ancelotti trošku podpichol hráčov.
„Ja som určite spokojný, no myslím si, že náš najlepší zápas bol proti Sunderlandu.“

21:02:29 - 04.10.09 - drogbinho - Mužstvo - 5238x