To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reportáž: Chelsea 3:0 Tottenham

6x3=18. Aj takéto štatistiky momentálne patria Chelsea. Vyhrali sme 6 zápasov, v každom z nich získali tri body a máme na konte osemnásť bodov. I dnešný vyhraný zápas proti Tottenhamu tomu napomohol. Nášho odvekého rivala sme porazili 3:0.
Krátky report zápasu

Od úvodu zápasu začali dominovať hostia. Boli sme pod veľkým tlakom, ktorému sa nám podarilo odolávať i vďaka zákrokom skvelého Petra Čecha. Prvá naša vážnejšia šanca prišla v prvej polovici prvého polčasu, keď Bosingwa napálil spojnicu. Bývalému brankárovi Chelsea Carlovi Cudicinimu určite odľahlo, veď si i patrne vydýchol.
I naďalej však hrali lepšie hostia a dostávali sa do patrných šancí.
Nedá sa však povedať, že by sme až tak výrazne zaostávali a v 32. minúte sme strelili prvý gól zápasu. Po centri Drogbu hlavičkoval z ťažkej pozície presne Ashley Cole a strelil v tejto sezóny za Chelsea svoj druhý gól.

Do druhého polčasu sme nakročili výrazne lepšie, ako do toho prvého. Tri minúty po hvizde rozhodcu sa zranil obranca hostí King a prišli tak o dôležitú súčasť obrany.
Niekoľko minút to bola hra zo strany na stranu, až v 58. minúte po zmätkoch zvýšil na 2:0 Michael Ballack. Zdalo sa, že vedenie si už asi udržíme.
O päť minút neskôr dokonale pochoval „Spurs“ Drogba, keď zvýšil na 3:0. Cudicini sa len márne prizeral, ako ide lopta do brány.
Zaujímavú situácia však prišla okolo 80. minúty, keď sa po hrozne vyzerajúcom páde zranil Bassong. Z ihriska neodišiel po svojich, musel byť dokonca použitý kyslík. Všetci boli veľmi radi, keď sa na kamere ukázalo, že hráč je pri vedomí. Od tejto chvíle sa zápas už len dohrával. Prebehlo tiež niekoľko striedaní.