Preview: Chelsea FC vs. Burnley FC

Premier League teče jako voda a nám připravilo 4. kolo. Našim soupeřem bude zítra na Stamford Bridge nevyzpytatelný soupeř z Burnley, který nás minulý rok vyřadil z Carling Cupu.
Poslední zápas

Na Craven Cottage letos Chelsea odehrála své první Londýnské derby pod Carlem Ancelottim. Premiéra to byla vskutku vydařená. Fulham Nechtěl Chelsea dlouho k ničemu pustit a hrál hlavně ze zabezpečené obrany. Prakticky jedinou dobrou šanci domácích spálil ve druhé minutě Clint Dempsey, když po centru Gery mířil nad břevno. Za zmínku stojí snad ještě dalekonosná střela Mikela, která však měla opačnou faleš a proto místo do branky zamířila vedle. Střeleckou smůlu prolomil až ve 39. minutě Dider Drogba, který po skvělém pasu Anelky poslal míč na vzdálenější tyč a určil tak skóre po poločasu 1:0. Druhý poločas začal stejně jako skončil první. Chelsea tlačila a snažila se vstřelit uklidňující branku, ale do brankáře mířil Drogba a později vedle Malouda. V 76. minutě to přišlo. Carvalho nakopl míč dopředu, Drogba poslal Decovi, ten zpět k Drogbovi a pak přišla chirurgicky přesná nahrávka na Anelku, který kolem Schwarzera proletěl jako Boeing a zasunul míč do prázdné brány. Chelsea se tak mohla radovat z výhry 2:0 a drží na začátku ligy svou neporazitelnost.

Burnley začalo novou sezonu stejně jako tu minulou Hull City. Po třech zápasech má na kontě 6 bodů a skalp dvou velkých mužstev. V prvním zápase prohrálo se Stoke City 0:2 a poté přišla výhra nad Manchesterem United a minulé kolo to na Turf Moor odnesl Everton, který si odnesl stejný výsledek jako 'Rudí ďáblové'. O jediný gól utkání se postaral záložník Wade Elliott, který dopravil míč za záda Tima Howarda ve 34. minutě. Vedení si nováček udržel a tak mohl slavit vítězství nad dalším silným týmem. Podaří se mu to zopakovat i proti nám ?