To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Sbohem, Grande Paolo..

Jistě jste zaregistrovali konec kariéry našelo fotbalového velikána. Ačkoli tento článek není o Chelsea, ani já si neodpustím napsat pár slov.
Skončila jedna éra. Éra jíž vládl plachý blonďák, který už od mladých let udivoval své trenéry i spoluhráče.

"Nikdy jsem nic takového neviděl, tenhle kluk snad není z naší planety,"  nechal se například slyšet bývalý záložník Juventusu Edgar Davids.

Je pravdou, že Pavel Nedvěd neměl nadpozemské střelecké schopnosti Pelého, geniální techniku Maradony nebo schopnost připravit gól pro spoluhráče Johanna Cruyffa. Je ovšem jedna vlastnost, která se mu odepřít nedá a v níž všechny zmiňované "nadhráče" převyšoval. "Tenhle člověk má snad dvoje plíce," prohlásil nevěřícně po prvním semifinále Ligy Mistrů 2003 Zinedine Zidane. A měl pravdu..

Právě nezdolný fyzický fond a bezmezná vůle po vítězství z něj dělala fomózního fotbalistu. Když k tomu přidáme i obrovskou porci dřiny a píle, logicky nám vyjde vítězství v anketě francouzského časopisu France Football - Ballon d"Or. Jeho agent Zdeněk Nehoda o něm řekl: "Nikdy jsem neviděl hráče s takovým nasazením a vůlí po úspěchu. Pavel je neskutečný fotbalista.

To, co mu nenadělila fotbalová sudička, dohnal neskutečnou dřinou a pílí a za to mu budiž přiřčena cena pro nejlepšího českého fotbalistu desetiletí, ne-li celé české historie.

Sbohem, Grande Paolo, budeš nám chybět..Dřinou, pílí nahradil,
to co neměl v sobě,
na zadek nás posadil,
v dřívější to době.

Zasloužíš mou poklonu,
takhle končí mistři,
s českým svazem nadále,
nebudeš už ve při.

Chybět, Pavle, budeš nám,
byl jsi pro nás modla,
šála Juve k narozkám,
od tebe, by bodla. ;)

Sbohem, Grande Paolo,
mohl jsi hrát dále,
kontrakty a nabídky,
dostával jsi stále.

Loučíme se, Nedvěde,
Méďo, Pavle náš,
Blonďatá, Ty, fúrie,
úctu naši máš. <3


20:45:53 - 26.08.09 - Ustinho - Chelseafc.cz - 4678x