Tlačová konferencia: „Zaslúžená výhra“

Ancelotti získal v sezóne 2009/2010 prvú trofej. Dnes sme totiž vyhrali pohár Community Shield, keď sme porazili Manchester United na penalty 4:1. Konečný výsledok zápasu bol 3:2 pre nás.

Dnes to až také zaslúžene víťazstvo ako sme vyhrali penalty nebolo. Ancelotti si však myslí, že sme si to zaslúžili. Pred blížiacou sa Premier League sa však nijak nenecháva uniesť.
„Som veľmi šťastný, pretože to bol dôležitý zápas. Bolo to ťažké stretnutie, pretože United hrali prvý polčas veľmi dobre.
Do druhého polčasu sme však nastúpili s väčším odhodlaním, na ihrisku sme pôsobili lepšie a víťazstvo sme si zaslúžili.
Je to dôležitý štart do sezóny, musíme sa však ešte zlepšiť. Trošku si odpočinieme a vrátime sa do tréningovej praxe. Myslím si, že na sezónu sme pripravení.“

Čo si ešte o zápase bývalý tréner AC myslí?
„Myslím, že stretnutie bolo vyrovnané. V prvom polčase boli lepší oni, v druhom my. Manchester bude našim najväčším súperom v Premier League. Majú skvelý a skúsený tím.
Zápas sme vyhrali, sme radi a teraz musíme myslieť na nasledujúce zápasy.“

V zápase nastal sporný okamžik. Pri našom druhom góle ostal Evra ležať na zemi. Carlo tvrdí, že keby naši hráči Francúza videli, určite by hru prerušili.
„Hru môže zastaviť rozhodca a taktiež hráči môžu poslať loptu mimo ihriska, avšak oni Evru nevideli. Keby ho moji hráči videli, určite by hru pozastavili.“

Nakoniec zamietol špekulácie, že kúpil Pata za 45 miliónov libier.
„To nie je pravda. Pato je hráčom Milána, je mladý a všetci veria, že na San Siro nahradí Kaká.“

23:22:10 - 09.08.09 - drogbinho - Mužstvo - 2871x