Ako sa darilo našim v reprezentácii?

Prakticky od piatku až do nedele sa naši hráči zúčastnili medzištátnych zápasov. Jedni hrali priateľské, druhí zase kvalifikačné. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa našim hráčom v týchto zápasoch darilo, čítajte ďalej.

Prvý sa z našich hráčov do akcie zapojil Petr Čech, keď spolu s Českou republikou zviedol priateľský zápas s Maltou. Zápas začal o 17:20 a počas neho dokázali Česi streliť len jeden gól, o ktorý sa postaral Necid.
Naši susedia si tak odniesli zo zápasu víťazstvo, no prakticky nemalo žiadny význam a podľa mojich odhadov im to ani nepridalo na psychike.

Ďalší nasledoval o 21:00 priateľský zápas Francúzska s Tureckom, keď dokázali domáci „Kohúti“ vyhrať po penalte Benzemu 1:0.
V zápase sa okrem iného objavil náš Nicolas Anelka a navrátilcom do reprezentácie bol Florent Malouda.

O deň neskôr pokračovala kvalifikácia na MS 2010.
O 17:00 si išla anglická reprezentácia do Kazachstanu pre tri body. Mnoho hráčov pred zápasom vyhlasovalo, že si treba dať na Ázijčanov pozor a oni to nezobrali na ľahkú váhu, keď vyhrali 0:4.
V zostave sa samozrejme objavil John Terry, Ashley Cole a Frank Lampard, ktorý mimochodom v 78. minúte upravil z penalty na konečných 4:0.

O 17:30 bol na programe ďalší kvalifikačný súboj medzi Slovenskom a San Marínom. Jasným favoritom boli domáci a svoju rolu bravúrne zvládli, keď nastrieľali sedem gólov a za svoj chrbát nepustili ani jeden.
V 35. minúte sa trafil i náš nádejný Miroslav Stoch, ktorý zaznamenal svoj prvý gól v drese reprezentácie. Samozrejme veríme, že svoj prvý gól strelí už čoskoro i za Chelsea.

O 20:15 pokračovala kvalifikácia aj súbojom medzi Chorvátskom a Ukrajinou. V 13. minúte vyrovnával na 1:1 Shevchenko, ktorý je stále hráčom The Blues, no podľa všetkého toto prestupové obdobie Stamford Bridge opustí.

O 15 minút neskôr čiže o 20:30 nasledoval súboj o tri body medzi Srbskom a Rakúskom.
V zostave domácich sa objavil aj náš Branislav Ivanovič. Srbi majú na MS 2010 v JAR dobre nakročené.

Sobotu uzatváral súboj Albánska s Portugalskom. Hosťom samozrejme chýbal zranený Paulo Ferreira, no Bosingwa, Carvalho i Deco sa v základnej zostave objavili.
Náš výborný pravý obranca nosiaci v reprezentácii mimochodom číslo 3 mal prsty v prvom góle, keď krásne nešiel hlavu Almeidu.
Portugalci sa v skupine nachádzajú na treťom mieste, keď na druhé Maďarsko strácajú momentálne štyri body.

Nedeľa pokračovala kvalifikáciu v Afrike, kde sa vlastne odohrajú i budúcoročné majstrovstvá.

Prvým v poradí bol na programe zápas medzi Nigériou a Keňou. Negri si na domácom štadióne s Keňanmi hladko poradili 3:0 i bez nášho Mikela, ktorý sa pripojil k Afričanom len teraz a uprostred týždňa zmešká priateľský zápas s Francúzskom.

Ghana cestovala spolu s Michaelom Essienom do Mali, kde sa jej podarilo vyhrať 2:0. Náš Essien bol tvorcom akcie, z ktorej padol druhý a konečný gól zápasu.

Je nezvyčajné, že sa počas reprezentačných zápasov netrafí ani jeden z dvojice Drogba – Kalou, no včera tomu tak bolo.
Pobrežie Slonoviny cestovalo do Guiney, samozrejme i s našimi hráčmi, kde sa im podarilo vyhrať 1:2.

13:23:43 - 08.06.09 - drogbinho - Reprezentace - 2903x