Lampard: „Zaslúžili sme si to“

Hrdina finále FA Cupu Frank Lampard trvá na tom, že si Chelsea výhru pohára FA zaslúžila, keď porazila Everton 2:1. O víťazný gól sa postaral práve Angličan a bol to gól veľmi krásny.

Už po 25-tich sekundách rozjasal Louis Saha polovicu štadióna, keď strelil najrýchlejší gól v histórii finále FA Cupu.
Hráči Chelsea sa však rozhodne nezľakli a na gól odpovedali už o dvadsať minút neskôr, keď hlavou zrovnal Didier Drogba.
Víťazstvo v zápase a celkové víťazstvo trofeje zabezpečil v 71. minúte Frank Lampard krásnym gólom ľavou nohou.
„Je to veľmi špeciálne. Skórovať víťazný gól v takomto zápase je osobný úspech.
Avšak vyhrali sme ako tím a zaslúžili sme si to. Everton však nehral zle a je obdivuhodné, že sa sem dostal.
My sme si však sezónu oddreli, dostali sme sa do Ligy Majstrov a víťazstvo FA Cupu je veľmi dôležité.“

Lampard zmiatol Everton krásnou strelou. Tvrdí, že gól patril k jeho najlepším v kariére.
„Sahov gól bol pekný kúsok. Bol to taktiež najrýchlejší gól vo finále FA. Skvelé.
My sme však nato museli reagovať. Verili sme si, naša mentalita je silná.
Mojím cieľom bolo skórovať vpravo hore. Ak chcete skórovať pekný gól, musíte to namieriť práve tam.“

22:12:53 - 30.05.09 - drogbinho - Mužstvo - 2803x