To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Letní přestupové období – obrana


A jsme ve finále. Před několika týdny jsem vám zde uváděl některé možnosti o přestupech do útoku, nebo do zálohy. Dnes se podíváme na obranu. + ANKETA


V Premiere League je obrana Chelsea ta nejlepší. Inkasovala zatím nejméně gólů a po posledním kole v neděli se to pravděpodobně nezmění. Alex dokázal ve stoperské dvojici s Terrym nahradit Carvalha a spolu tak vytvořili opravdu fantastické duo. Předpokládám, že na stoperu se toho do další sezónu moc nezmění, velkou díru ale vidím na levé straně obrané řady.

Zde nám sice operuje skvělý Ashley Cole, který jednoznačně patří mezi opory týmu. Ovšem starý známý Scolari se rozhodl, že již nepotřebujeme Wayna Bridge a tak levý bek po dlouhém působění v Chelsea přestoupil do Manchesteru City. Pokud by se tak nedejbože Ashley zranil, můžeme zde nasadil maximálně nějakého praváka, jak tomu bylo v prvním zápase s Barcelonou. Tenkrát na levé straně operoval Bosingwa.

Sice si zde vedl velmi dobře a Messimu nedal snad žádný prostor se ukázat, ale levého obránce určitě do modrých řad potřebujeme. Nabízí se spoustu možností. Já sám bych si přál, aby v létě vedení přivedlo mladého Garetha Balea z Tottenhamu. O něm už se ve spojitosti s přestupem do Chelsea spekulovalo, doufám, že se pouhé spekulace stanou realitou. Další možností je levý bek CSKA Moskva Jurij Žirkov. O něm se též hodně spekulovalo, ovšem nejen o přesupu do Chelsea. O tohoto univerzála má zájem například i Barcelona, Juventus, nebo Manchester City.

Přejdeme na stoperské pozice. Zde je to více méně jasná záležitost. Terry, Alex, Ivanovič, Carvalho, Mancienne. Myslím, že zde Chelsea posilnit nepotřebuje, všichni tito hráči jsou velmi kvalitní. Investovat by se vyplatilo možná do nějakého mladíka, ovšem v rezervě se určitě nějaký najde. Jinak se mluví o příchodu Maicona z Interu Milán, nebo o Alvesovi z FC Porta. Kdo ví, co je na tom pravdy.

Dále tu máme pravou stranu. Zde operuje nezastavitelný Bosingwa, který se v této sezóně ukázal jako dobrá koupě. Záda mu kryjí veteráni Belletti a Ferreira, popřípadě mladík Mancienne. Na tuto stranu nanejvíš přivést někoho mladého, jinak se mi pravá strana zdá být vyřešená.

O některé hráče, jako jsou například Ashley Cole a Carvalho se údajně zajímá několik klubů. Inter Milán, Barcelona a určitě i další kluby. Nemyslím si, že by měli Chelsea opustit, naopak Cole by měl podepsat novou smlouvu, která by ho zde měla udržet ještě dlouho. Carvalo též vyvrátil všechny řeči o jeho odchodu. Portugalský obránce sdělil, že po vyléčení svého zranění se vrátí zpět do kádru londýnského celku.

Nakonec tu máme branku. Jako jednička jednoznačně Big Pete. Jako náhradu tu mamé ovšem pouze staršího Hilaria, nebo ještě až moc mladého Taylora. Na post brankáře by to určitě chtělo přivést nějakého hráče. Hodně se tu o tom spekulovalo. Nabízí se například Ross Turnbull z FC Middlesbrough, který se jeví jako ideální možnost. Nechme se ale překvapit...

Čí příchod z těchto obránců by jste si nejvíce přáli?
Čí příchod z těchto obránců by jste si nejvíce přáli?

Celkem hlasů: 242
VolbaHlasy%
Gareth Bale5623.1
Jurij Žirkov8033.1
Maicon3313.6
Bruno Alves4016.5
Ross Turnbull52.1
Někdo jiný...2811.6


15:12:53 - 23.05.09 - Mickee - Chelseafc.cz - 4463x