To [name]:
From [name]:
  HTML email

Chelsea 2-1 Club America

První přípravný zápas se Chelsea vydařil. Dostala sice rychlý gól, ale pak nabrala slušné tempo a branky Maloudy a Terryho dokázaly zápas otočit.

José Mourinho postavil od začátku silnou sestavu, šanci dostali na prvních pětačtyřicet minut třeba nováčci Ben Haim a Sidwell i navrácený Glen Johnson, levou stranu obrany zajišťoval mladý Jack Cork, který se lépe cítí ve středu – inu, co dělat, když jsou oba špičkoví leví beci zranění.

Na začátku využil Club America nerozehranosti Chelsea a už ve třetí minutě se ujal vedení. Střela Juana Carlose Mosquedy, která zprvu nevypadala nijak nebezpečně, se odrazila od Terryho a Petr Čech v bráně s ní nestačil už nic dělat. 1-0 a stadion bouří.

V obrovském vedru se Chelsea začala rozehrávat až po dvacáté minutě. Zkoušel to aktivní Ševčenko, poté i Frank Lampard a Joe Cole, bohužel všichni neúspěšně. Na druhé straně hřiště exceloval Johnson, který si důrazně řekl o místo v základu (i když na to je ještě brzy), s jedním vynikajícím a důležitým zákrokem se vytasil i Sidwell. O poločase ale šla Chelsea do kabin stále s jednogólovým mankem.

{mosimage}Mourinho při pauze vystřídal všechny kromě Glena a Terryho. Anglického pravého beka pak v 76. minutě nahradil Sinclair, takže jenom náš kapitán odehrál celých 90 minut. Což se nakonec vyplatilo.

Na začátku druhé půle Chelsea opět klepala na vrátka mexického týmu. Na levém kraji obrany byl aktivní Hutchinson, Drogba ani Kalou však branku dokázat nevstřelili.

Co se však nepodařilo jim, to zvládla nová tvář v modrém dresu. Naverrete odvrátil Hutchinsonův centr jen k nohám Florenta Maloudy, pro kterého už nebyl problém instinktivně zavěsit. V 74. minutě bylo tedy srovnáno.

O 9 minut později byl obrat dokonán a byl u toho opět francouzský rychlík. Na jeho přímý kop si na vzdálenější tyči naskočil Terry a ten už to hlavou umí.

Chelsea tedy první přátelský zápas zvládla a Mourinho může být spokojen. V úterý proti Samsung Bluewings bude na co navazovat.

Sestava Chelsea pro první poločas: Čech; Johnson, Ben Haim, Terry (c), Cork; Makelele, Sidwell, Lampard; J Cole, Shevchenko, Robben.

Druhý poločas: Cudicini; Johnson (Sinclair 76), Carvalho, Terry (c), Hutchinson; Essien, Diarra, Wright-Phillips; Malouda, Drogba, Kalou.

11:51:00 - 15.07.07 - zirkonxx - Chelseafc.cz - 3375x