Malouda: „Musíme sa koncentrovať“

Florent Malouda verí, že každý z hráčov Chelsea si bude chcieť po vypadnutí z Ligy majstrov zlepšiť náladu a Londýnčania si z Arsenalu odvezú tri body.

Krídelný záložník očakáva, že obe strany budú odhodlané po utrpení v Champions League zvíťaziť. My sme prišli o finále dve minúty pred koncom zápasu, zatiaľ čo o osude Arsenalu bolo rozhodnuté už v prvom polčase.
Malouda si uvedomuje dôležitosť zajtrajšieho zápasu a to, aby sme skončili v lige aspoň tretí, keďže nemáme ani tretiu pozíciu ešte istú.
„Musíme zostať v pohode. S výsledkom už neurobíme nič a tak tu musíme byť stále pre klub, fanúšikov, pre nás.
Všetci chcú vidieť našu reakciu a my musíme reagovať ako veľkí hráči. Musíme ukázať, že sa dokážeme pozviechať i z takéhoto niečoho a že stále máme kvalitný tím.
Musíme hrať pre fanúšikov. Čakajú nás ešte veľké zápasy a momentálne sa chystáme na Emirates, kde je vždy skvelá atmosféra. Naši fanúšikovia boli fantastickí počas celej sezóny a tak sa im musíme odvďačiť.
Myslím si, že Arsenal bude chcieť napraviť domácu potupu v podobe prehre s Manchestrom 3:1. Budú chcieť ukázať, že to bol omyl. Dúfam, že to bude veľký zápas a vyhrá ten lepší.“

Arsenal sme nedávno porazili v FA Cupe 2:1 a práve Malouda vtedy dával gól. Verí, že nám neporaziteľnosť z posledných desiatich zápasov vydrží a pokúsime sa predbehnúť druhý Liverpool.
„Medzi Chelsea a Arsenalom je len malý rozdiel. Myslím si, že po dlhej dobe je pred poslednými troma zápasmi medzi nami taký malý bodový rozdiel. Musíme sa tak teda pokúsiť vyhrať a nemôžeme zabúdať nato, že stále máme šancu byť druhí.“

20:16:54 - 08.05.09 - drogbinho - Mužstvo - 2616x