To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Chelsea žádala sudího, aby nedával karty


Chelsea se údajně snažila před zápasem Champions League s Liverpoolem ovlivnit rozhodčího Clause Bo Larsena. Ten přišel s tvrzením, že před zápasem za ním přišli zástupci Chelsea a žádali jej, aby nedával karty hráčům, pro které by to v dalším zápase znamenalo stop.

"Řekli mi: Clausi, měl bys pamatovat, že někteří naši hráči už mají karty a hrozí jim trest. Kdyby dostali další, vůbec by se nám to nelíbilo," citoval Larsena list Daily Express. Zástupci Chelsea měli s návrhem přijít na organizační schůzce před zápasem.

"Něco takového jsem ještě nezažil. Mám za sebou sto takových schůzí, a tohle je poprvé, co mi někdo něco takového navrhl. Řekl jsem jim, že když si hráč žlutou kartu zaslouží, tak ji dostane. Slyšeli to zástupci Liverpoolu i UEFA," dodal dánský rozhodčí,který si neodpustil žlutý kartónek pro kapitána Johna Terryho, který si tak další zápas s Liverpoolem nezahraje.

Chelsea přiznala, že Larsen dostal návrh, nešlo však o žádný pokus ovlivnit jej. "Na setkáních se probírá všechno, co se týká daného zápasu. Protože oba týmy měly v sestavách hráče, kterým hrozil trest za druhou žlutou, navrhli jsme takové řešení. Navíc se to nemělo týkat jen fotbalistů v Chelsea," uvedl klub v prohlášení.

Chelsea se přiznala, že Larsenovi návrh učinila, nešlo však prý o žádný nekalý záměr. "Na setkáních se probírá všechno, co se týká daného zápasu. Protože oba týmy měly v sestavách hráče, kterým hrozil trest za druhou žlutou, navrhli jsme takové řešení. Navíc se to nemělo týkat jen fotbalistů v Chelsea," uvedl klub v prohlášení.

zdroj: ČTK


20:44:36 - 11.04.09 - Kabi26 - Chelseafc.cz - 2304x