Chelsea vs. Middlesbrough

Terry sa vracia, Drogba bol opäť na lavičke. Medzitým, svoj debut si dnes odbila nová posila Boro, Marlong King. Na lavičke bol opäť Miňo Stoch a taktiež i Deco...

Ako už vieme, Manchester vyhral nad West Brom 4:0, takže mali sme čo doťahovať. Ak sme s nimi chceli udržať krok, museli sme vyhrať.

Najväčšími zaujímavosťami prvého polčasu bola asi Shawkyho žltá karta a Maloudov imidž.
Od začiatku prvého polčasu sme začali hrať kostrbato. Nevedeli sme si nájsť svoje miesto na ihrisku a hráči nevedeli, kde sa majú pohybovať. Počas celého prvého polčasu podávala obrana Boro skvelý výkon. Nevravím, že naša obrana bola zlá, veď sme v prvej polovici ubránili niekoľko štandartných situácii, čo nie je v poslednej dobe zvykom, no na tím, akým je momentálne Middlesbrough sme mali vymyslieť útočnú taktiku. V útoku dnes hral opäť Nicolas Anelka, ktorý extra výkonom neoplýval. Podľa mňa by sa nám v prvom polčase hodila Didierova bojovnosť či Bellettiho strely. Priznám sa, že prvý polčas ma nijak extra nebavil a nezažil som žiadne napätie. Veľmi som sa tak už tešil na druhý polčas.

Do toho nastúpil hneď od začiatku Didier Drogba, ktorý sa postavil k Anelkovi do útoku. Afričan nahradil Maloudu, ktorý v prvom polčase prakticky nič nepredviedol.
Hneď v 46. minúte mohol dať Didi gól, keď sa rútil sám na brankára. Jeho strela si však smer do brány nenašla.
V 54. minúte hlavičkoval Kalou po rohu Lamparda tesne nad bránu Turnbulla. Gól už visel na vlásku.
O dve minúty neskôr fauloval Riggott – Drogbu, za čo si vyslúžil žltú kartu.
V 58. minúte mala Chelsea k dispozícii rohový kop. Zahral ho Frank Lampard, Wheater odhlavičkoval, avšak len na nohu Kaloua. Ten poslal loptu delovkou do brány a Chelsea sa konečne ujala vedenia. Bolo vidno, že príchod Drogbu oživil hru.
V 64. minúte pripravil Gareth dvojité striedanie, keď Shawkyho nahradil Sanli a Kinga nahradil Afonso Alves.
V 69. minúte naservíroval Nico – Lampardovi pred brankára krásnu loptu, no Frankie sa netrafil.
V 80. minúte prišiel ďalší roh Lamparda a ďalší gól Kaloua. Afričan si tak pomaly začína budovať miesto v základnej zostave. Mimochodom, gól padol po hlavičke.
Hneď po tomto góle však išiel Salomon z ihriska dole, keď ho striedal Deco.
V 88. minúte vyčerpal Luis Felipe Scolari posledné striedanie, keď nahradil Anelku, Stochom. Slovák tak pomaly naberá dôležité skúsenosti.
Do konca polčasu už nestihol ani jeden z tímov streliť gól, takže Chelsea vyhráva 2:0. Predlžuje tak svoju víťaznú šnúru a musím si zaklopať, pomaly sa dostávame z krízy.
Nakoniec by som chcel len okrajovo pripomenúť, že Liverpool zaváhal s Wiganom a máme tak na konte už obaja po 48 bodov.

Chelsea 2:0 Middlesbrough