Chelsea vs. Stoke City

Dnešný zápas neviem opísať inými slovami ako veľký šok. Chelsea vyhrala v podstate stratený zápas....

Chelsea dnes vyhrala v podstate stratený zápas. Ešte v 87. minúte sme so Stoke City prehrávali 1:0, no nakoniec sme dokázali stav otočiť vo svoj prospech a vyhrali sme 2:1. Zápas sa určite oplatilo sledovať až do konca a fanúšikovia Blues, ktorí odchádzali zo Stamford Bridge za stavu 1:0 môžu ľutovať. Prišli o absolútne skvelé okamihy.

Hneď na začiatku zápasu som sa dozvedel dve nepotešujúce správy. Joe Cole bude chýbať do konca sezóny a John Terry sa nám tesne pred zápasom zranil. Už od začiatku to vyzeralo na nepekný zápas.
Prvý polčas zápasu sa dal opísať ako hráči Chelsea vs. brankár hostí, Sorensen.
Už v úvode sme však mohli prehrávať, keď sa lopta po aute Delapa skoro dokotúľala do našej brány. Našťastie sa tak nestalo. O štyri minúty neskôr mal na opačnej strane veľkú šancu Salomon Kalou, ktorý pohorel na výbornom brankárovi hostí. Ten istý hráč vybojoval v 9. minúte pre hráčov Blues sľubný priamy kop, no Ballack napálil loptu presne do miesta, kde sa nachádzal dobre stojaci Sorensen. Nekonečné fauly Amdyho Faye vyhrotili v 15. minúte k žltej karte. Ani žltá karta mu však nepomohla k tomu, aby sa poučil a tak ho musel tréner v 29. minúte vystriedať za Pugha. Ďalšie striedanie musel Tony Pullis vytiahnuť už v 34. minúte, keď zraneného Higginbothama striedal Griffin. Hostia si tak dve striedania spláchli už v prvom polčase.
Do toho druhého mali však asi prekvapujúci nástup. Na ihrisko prišlo mužstvo, ktoré sa snažilo prekvapiť Blues, čo sa im v 60. minúte ja podarilo. Rorry Delap posielal hostí do prekvapujúceho vedenia 1:0 a Scolarimu tak pribudla na tvár ďalšia obrovská vráska.
Po tomto góle prišlo vopred pripravované striedanie, keď Maloudu nahradil Franco di Santo. O štyri minúty neskôr mal Frank Lampard gólovú šancu, z ktorej bola nakoniec len zbytočne zakopnutá lopta. V 78. a 82. minúte pripravil Scolari ešte dve striedania. Najprv sa na ihrisko dostal Belletti a neskôr Miňo Stoch, ktorí striedali Bosingwu respektíve Mikela.
V 86. minúte hostia stále viedli 1:0 a každý očakával, že Chelsea sa z tejto kaše už nevyhrabe, no v 88. minúte sa do brány hlavou trafil striedajúci Belletti. Na veľké tešenie však nebolo veľa času a tak hráči rýchlo vybrali loptu z brány a bežali na svoju polovicu. Ozajstné šťastie prišlo až v 94. minúte, keď mužstvo Luisa Felipe Scolariho spasil Frank Lampard. Jeho strela bola pre Scolariho za posledných 5 zápasov asi najväčšou radosťou. Priznám sa, že po tomto góle mi skoro zhoreli ruky, keď som sa tešil a tlieskal ako zmyslov zbavený. Ešte doteraz pociťujem menšiu bolesť, no takú by som rád zažíval i po každom zápase.

19:17:00 - 17.01.09 - drogbinho - Mužstvo - 3582x