Southend vs. Chelsea

Chelsea dnes čakal ťažký zápas proti treťoligovému tímu Southend City. V tomto zápase musela Chelsea vyhrať, ak teda plánovala postúpiť do štvrtého kola FA Cupu. Ako to dopadlo?

Na zápas nebol prekvapivo nominovaný Didier Drogba, ktorý odohral posledných päť zápasov v základnej zostave. Taktiež Luis dosť čudne poskladal základnú zostavu.

Od prvej minúty začala tvrdiť muziku Chelsea. Hráči Blues jasne tlačili a dostávali sa i do sľubných šancí. Pomaly sa blížila 15 minúta, keď bol hráčom Southendu poskytnutý rohový kop. Chelsea dostala v poslednom čase z rohov veľmi veľa gólov a stalo sa tak i dnes. V 16. minúte hlavičkoval Adam Barret do brány Petra Čecha a domáci sa z ničoho nič ocitli vo vedení 1:0. Táto situácia určite nepotešila Luisa Felipe Scolariho, ktorý dostal ultimátum 8 týždňov, aby niečo spravil s tímom.

Päť minút na to sa do veľkej šance dostal Nicolas Anelka, avšak lopta do brány neprešla. Ešte väčšiu možnosť na strelenie gólu mal v 24. minúte Michael Ballack. Ten však pohorel na brankárovi domácich. V 25. minúte boli strely na bránu 7:1 v prospech Chelsea, no výsledok hovoril o niečom inom. Chelsea stupňovala svoj tlak čím ďalej, tým viac, no do útoku sa občas dostali i hráči Southendu. V 38. minúte sa Petr Čech poriadne zapotil, keď jeden z hráčov strieľal na bránu. Našťastie z toho druhý gól nepadol. O minútu na to dostal za škaredý faul John Obi Mikel žltú kartu. Pomaly sa blížil koniec prvého polčasu a kamery si stále viac a viac vyberali tvár naštvaného Scolariho. V 45. minúte centroval José Bosingwa do pokutového územia, no na loptu si nabehol brankár. Tomu však lopta nešťastne vypadla a k tej sa dostal Michael Ballack. Strieľať do brány bez brankára nebol pre neho veľký problém, a tak bolo vyrovnané. Chelsea tak strelila upokojujúci gól do šatne.

Do druhého polčasu si hostia určite kládli za povinnosť streliť gól, ktorý by ich spasil. Hneď na začiatku však prišlo striedanie, keď Mikela nahradil Belletti. Bolo to asi z dôvodu, že John dostal v prvej polovici žltú kartu a Luis nechcel riskovať jeho vylúčenie.

V 52. minúte mali Blues k dispozícií rohový kop. Zahral ho Frankie a Alex hlavičkoval nanešťastie len do brvna. O šesť minút neskôr sa k rohu dostali i domáci. Hráči Chelsea boli v strehu, no opäť sa našiel jeden domáci, ktorý sa dostal k lopte. Tento krát však hlavičkoval tesne nad brvno. O dve minúty neskôr centroval do šestnástky Joe Cole, loptu získal Kalou, obišiel hráča a vystrelil. Lopta zamierila do brány a všetci priaznivci Blues sa radovali. 2:1 a Chelsea sa dostala k sľubnému vedeniu.

V 70. minúte mal po faule menšie problémy s kolenom Joe Cole, no našťastie sa dal po ošetrení do poriadku. Avšak len na štyri minúty. V 74. minúte si pri akcii musel ľahnúť na zem a lekári museli opäť zasahovať. Tento krát však už Joe Cole zo zápasu nadobro odstúpil. Nahradil ho Franco di Santo. Toto zranenie potrestal Nicolas Anelka v 78. minúte gólom. Na ten mu prihrával Salomon Kalou.

V 91. minúte prikrášlil Frankie skóre na 4:1. Blues tak jasne postupujú do ďalšieho kola FA Cupu.

23:06:57 - 14.01.09 - drogbinho - Mužstvo - 3950x