Chelsea FC 2:1 Cluj CFR (1:0)

Je konec základní skupiny A. Chelsea díky vítězství postupuje do čtvrtfinále z druhého místa.

Ze začátku se hrálo většinou v půli hriště, za prvních 25 minut byla vyslána jediná střela na bránu a to k tomu na bránu Petra Čecha. Chelsea vak měla větší procenta držení míče a tak soupeře přehrávala. V gól to však do 30.minuty neproměnila. Kluř vborně báilo a Chelsea se jen marně dobývala do pokutového území soupeře. Ale v 40.minutě přišel přímý kop Chelsea, centrovaný míč dolětěl ke Kalouovi a ten skóroval. Chelsea tak vedla ve 40.minutě 1:0 a dalo se čekat, že tento náskok udrží. Kdyby takto dopadl celý zápas, tak by Chelsea postupovala do vyřazovacích bojů z 1.místa, protože mezitím Řím remizoval s Bordeaux. ALe přes inaksovaný gól se do koce poloačsu snažila Kluž skórovat. Zashovat musel i Petr Čech. Skóre se však neměnilo. Bosingwův pozemní centr bohužel nedošel k žádnému z hráčů Chelsea. Poločas tedy skončil 1:0 a Chelsea zbývá posledních 45 minut od postupu do vyřazovacích částí.

Na začátku druhého poločasu si Chelsea držela míč a nedovolila Kluži ohrozit bránu. Velká šance Kluže přišla v 53.minutě, ale obrana Chelsea opět zakročila, poté se dostal do "breaku" J.Cole, ale neupsěl. Skóre zůstávalo stejné. Ale Klužise stejně nakonec gól podřilo dát. Skóre bylo 1:1. Hned poté se dostal do čnace opět Joe Cole, ale jeho střelu vyrazil hostující brankář. V 62. a 63.minutě přišli další útoky Chelsea, které bohužel skončili neúspěšně. Na hřišti se poté obevil Didier Drogba, který vystřídal Salomona Kaloua. I když Chelsea pouze v 65.minutě pouze remizoval, postupovala, protože v druhém utkání skupiny A už As Řím vedlo nad francouzským Bordeaux 1:0. Drogba se dostal do akce, zakončil, ale těsně předtím byl máván ofsajd a k tomu jeho střelu gólman chytil. Chelsea byla od té doby, co dostala gól, velmi aktivní, ale ve změnu skóre aktivitu zatím neproměnila. Dlaší šanci měl opět Didier Drogba, ale opět se vyznamenal brankář. Do třetice všeho dobrého. To se dá říct o Didieru Drogbovi. Třikrát se dostal do šance, napotřetí skóroval. Chelsea vedla 2:1, ale ani toto skóre ji nemohlo dostat na 1.místo skupiny A. Do konce zápasu zbývalo 18.minut a Chelsea měl blízko k postupu. Ke střele se dostal i José Bosingwa, ale střílel levo, tedy slabší nohou, a střela letěla vedle. Poté na Stamord Bridge přišla zpráva o výsledku probíhajícího zápasu AS Řím - Bordeaux, který už byl 2:0. To zaručovalo Chelsea jistý postup, ale pouze z 2.místa. Dlší velká šance Chelsea přišla z kopačky dělostřelce Bellettiho, tentokrát se pouze zastřeloval, střelu mu brankář chytil. Poté střílel Michael Ballack, ale i tuto střelu brankář chytl. Ale Chelsea nemusela smutnět,protože měla na 99% postup jistý. Bordeaux totiž stále prohrávalo 2:0 a v případě, e by chtělo postoupit, by muselo otočit výsledek zápasu a Chelsea by musela dostat dva góly. To všechno během 5 minut. Nestalo se tak a Chelsea mohla slavit postup do čtvrtfinále.

Čech - Bosingwa, Alex, Terry ©, A.Cole - Mikel(87. Bridge) - J.Cole (74. Belletti), Deco, Ballack, Kalou (65. Drogba ) - Anelka

22:40:55 - 09.12.08 - Grunch - Mužstvo - 3267x