To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rerportáž: Bordeaux – Chelsea 1:1(0:0)

Chelsea dnes išla do zápasu s cieľom zaistiť si postup do semifinále Ligy Majstrov. Bordeaux si chceli výhrou udržať šancu na postup. Nižšie sa dozviete ako zápas prebiehal.

Papierovým favoritom bol klub z Londýna. Prvý polčas zápasu tomu však nenasvedčoval. Od prvej minúty lepšie začali hráči Bordeaux a dali tak Chelsea najavo, že budú vyrovnaným súperom. Už v 6. minúte prišla prvá strela hráčov Bordeaux. Časom to vyzeralo na ďalší zlý zápas Blues. Z hráčov domácich najviac vynikal Gourcuff, ktorý často-krát motal hráčom Blues hlavu.
Na Zidana sa zahral v 22. minúte, keď zamotal hlavu nejednému hráčovi Chelsea. Jeho prienik musel zastaviť až Terry, avšak za cenu žltej karty. Gourcuff však na faul Johna reagoval nešportovo a preto bol i on potrestaný. O chvíľu na to dostal za faul žltú kartu ďalší hráč Blues. Tento krát ním bol Frank Lampard.
Do tretice všetko dobré a to sa potvrdilo i dnes.
V 29. minúte dostal žltú kartu tretí háč Chelsea a to Ashley Cole. Hráči hostí dnes pôsobili veľmi nedisciplinovane. Laurent Blanc dnes nachystal výbornú taktiku, ktorá sa v prvom polčase výborne osvedčila. Chelsea sa nevedela dostať do zápasu a v prvom polčase si ani poriadne nevystrelila. Pred bránou Valverdeho bolo za prvý polčas zmätkov veľa, no vždy tam bol niekto z obrancov Bordeaux, ktorý situáciu zachránil. Najviac sa činil Wendel, ktorý bol v zápase výborným hráčom. Po prvom polčase sa skóre nemenilo a stav stretnutia tak bol 0:0.

Do druhého polčasu naskočili lepšie hráči Bordeaux. Vytvárali si šance a Chelsea v podstate k ničomu nepúšťali. V 60. minúte prišla šanca pre Anelku, ako blesk s jasného neba, keď Alou Diarra urobil chybu, Lampard krásnou prihávkou oklamal všetkých obranvoc Bordeaux a Anelka sa rútil sám na brankára. Ten si Valverdeho posadil na zem a zakončil do prázdnej brány. Stav skóre sa tak menil na 1:0. Od tohto momentu sa hráči Bordeaux ako keby zasekli a Chelsea začala dominovať.
Z hry sa vytratil najlepší hráč prvého polčasu Gourcuff a hra celého tímu išla dole vodou. Vyzeralo to na výhru Chelsea a istý postup do semifinálovej fázy. V 62. minúte nastúpil do hry Dider Drogba, ktorý nahradil strelca gólu Nicolasa Anelku. V 68. minúte prišla ďalšia žltá karta pre hráčov Blues, keď Joe Cole fauloval jedného z hráčov Bordeaux. Zlomový okamžik však nastal v 83. minúte, keď sa domáci dostali k svojmu prvému rohy v druhom polčase. Prvý roh a prvý gól. Alou Diarra znížil na 1:1 a fanúšikovia domácich jasali. Pokračovalo sa tak za stavu 1:1. V 86. minúte prišiel faul Franka Lamparda na jedného z hráčov Bordeaux a pre Franka druhá žltá karta. Znamenalo to vylúčenie zo zápasu a Angličan si v zápase s CFR Cluž nezahrá.

Do konca zápasu sa stav stretnutia už nemenil a tak si Chelsea odnáša domov aspoň jeden bod. Hráči Chelsea si dnes pripísali ďalší škaredý výkon a musím skonštatovať, že sme si dnes nezaslúžili vyhrať.

O tom, kto postúpi do semifinále sa tak rozhodne až v ďalších zápasoch Ligy Majstrov.

22:41:52 - 26.11.08 - drogbinho - Mužstvo - 3770x