Reportáž: West Bromwich Albion - Chelsea

Na ihrisku sa dnes objavil prekvapivo Ivanovič, no chyby v obrane sa nedopustil a my sme vyhrali 3:0. Chelsea si dnes určite chcela napraviť reputáciu, keďže prehrala zápas Carling Cupu s Burnley po penaltách 2:1.

Od úvodu zápasu sa zdalo, že West Bromwich Albion bude s Chelsea držať krok. Zdanie sa časom i realizovalo, keď prišli prvé šance domácich hráčov. Asi najväčšiu šancu v prvom polčase mal Roman Bednár, keď sa pred ním odkryla brána, no prihrávku Millera už nedostihol. Prišli i ďalšie dobré šance domácich hráčov a s Chelsea to nevyzeralo moc dobre.

Až v 20. minúte prišla prvá šanca na bránu Carsona, ktorú mal Frank Lampard. Tú však premeniť nedokázal. Po tejto akcii sme sa pomaly začali dostávať do zápasu. Dva po sebe idúce rohy v 28. minúte naznačili, že by sme mohli zápas vyhrať. O štyri minúty neskôr prišla šanca Maloudu, keď sa rútil na brankára Carsona. Ten ho však vychytal. V 34. minúte prišla prekvapivá strela Josého Bosingwu z cca 20 metrov.

Bola to krásna strela, ktorá narobila brankárovi domácich také problémy, že sa menilo skóre. Chelsea vyhrávala 1:0. Všetky snahy domácich hráčov vyšli na vnivoč. Stav 1:0 však nie je rozhodujúci, a tak sa mohli pokúsiť o vyrovnávajúci gól. Avšak prišlo niečo úplne opačné. V 38. minúte Anelka prekonal Carsona a bolo 2:0. Famózna forma Francúza sa len potvrdila. Didier Drogba sa po tomto góle chytal za hlavu, pretože konkurenciu mu robí práve zmieňovaný strelec gólu. Pokračovalo sa tak za stavu 2:0.

Domáci už asi zbadali, že Chelsea je iná káva, ako napríklad West Ham United, proti ktorému v tejto sezóne vyhrali. Hostí to naopak nabudilo a snažili sa svoje skóre ešte zväčšiť. Vyzeralo to však, že do konca prvého polčasu sa už nič dôležité nestane. No v 46. minúte prišla šanca Nicolasa Anelku, ktorá sa skončila opäť gólom a famózny hráč Blues mal na konte už 12 gólov v Premier League.

Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie. Snaha Anelku pokračovala i v druhom polčase a už v 54. minúte mohol zvýšiť na 4:0, no Carson ho vychytal. O tri minúty neskôr prišla pre Bosingwu žltá karta. Ten škaredo fauloval Morrisona, ktorý musel opustiť trávnik. Druhý polčas však už nebol taký svižný, ako ten prvý. Hralo sa v slabšom tempe.

V 66. minúte prišla šanca domácich v podobe priameho kopu, no tí sa jej nechopili v správnom smere a gól nedali. V 68. minúte sa na ihrisko dostal Michael Ballack, keď vystriedal Kaloua. Ten hneď po svojom príchode prihral Maloudovi do sľubnej šance, no Francúz zlyhal.

V 74. minúte sa na ihrisko dostal Didier Drogba, ktorý nahradil famózneho Anelku. O tri minúty neskôr prišla žltá karta pre Ivanoviča. Zápas pokračoval v slabom tempe, no naši mali nejaké tie šance. V 85. minúte prišlo striedanie, keď Ferreira nahradil zraneného Terryho, ktorý by však mal byť na budúci zápas fit. O minútu neskôr mohol Malouda zvýšiť na 4:0, no rybička mu nevyšla a hlavičkoval nad. Skóre zápasu sa tak už nemenilo a my sme vyhrali 4:0.

Dostali sme sa tak na čelo tabuľky Premier League.

21:04:00 - 15.11.08 - drogbinho - Mužstvo - 2964x