Reportáž: Chelsea Burnley 1:2

Cheslea po uplinutí 90 minút remizovala s Burnley 1:1 a nasledovalo predlženie. Nakoniec sme prehrali na penalty.

Od prvej minúty to vyzeralo, že súper bude držať krok, pretože sme nezačali najlepšie. Už v 2. minúte mali hostia šancu dať gól, alebo aspoň ohroziť Cudicino, avšak rozhodca odpískal ofsajd. V 8. minúte mal šancu i navrátilec do zostavy Didier Drogba, ktorý však pálil nad bránu.
Cheslea si ako keby hľadal svoje miesto na ihrisku, pretože sa jej moc nedarilo. V 12. minúte sme mali šancu streliť gól z priameho kopu. Drogba si postavil loptu, avšak strieľal Alex, ktorý trafil len múr.

V 15. minúte sme sa začali dostávať do zápasu. Belletti si však privodil ľahké zranenie, no čakalo sa, že určite bude pokračovať. V 20. minúte prišla najväčšia šanca Blues, keď sa Kalou sám rútil na brankára Jensena. Avšak ten loptu zachytil a zahasil našu tutovku. V 21. minúte prišla šanca hostí, avšak rozhodca odpískal ďalší ofsajd. Avšak takéto situácie sa nám nemuseli vyplatiť. V 25. minúte Belletiho vystriedal Lampard, keďže Juliano nemohol pokračovať v zápase. O dve minúty sme vsietili gól. Strelcom bol starý známy Didier Drogba. Po dlhom čase sa opäť zapísal do streleckej listiny. Gól padol po tom, čo sa lopta kotúľala v trestnom území súpera, Drogba sa jej zmocnil a vsietil gól. Viedli sme tak 1:0. Po Lampardovom príchode to však začalo vyzerať úplne inak. Bolo to omnoho lepšie.

Od 35. minúty začala Chelsea dominovať v zápase. O dve minúty neskôr sa Kalou pokúsil vystreliť z ťažkého uhla a jeho strela nemala úspech. Privodil si tiež mierne zranenie, keď ho museli ošetriť. Avšak to nebolo také hrozné, ako u Belletiiho. V 39. minúte malouda vypálil ľavačkou ťažký projektil a brankár hostí Jensen loptu nechytil. Nebol tam vša nikto z našich na dorážku.
V 41. minúte prišla po dlhom čase i šanca hostí, ktorú mimochodom zlikvidoval Alex. O minútu na to prišla ďalšia šanca hostí, ktorú mal Elliott. Tento krát to všetko hasil Ivanovič.
Do konca prvého polčasu sa už nič dôležité neudialo.

Do druhého polčasu sem nastúpili s jednou zmenou a to takou, že Obi Mikel vystriedal unaveného Deca. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia. My sme strácali veľmi veľa lôpt. V 55. minúte sme mohli vidieť dominanciu hráčov Burnley. Hrali lepšie ako my. Po dlhom čase sme mali roh. Ferreira nakrátko zahral s Maloudom, ten dal loptu Ivanovičovi, ktorý ju však hneď stratil. V 58. minúte poslal Drogba loptu vzduchom na Kaloua, ktorému skazil úmysly Jensen. V 59. minúte fauloval Drogba na hranici Caldwella a dostal za to žltú kartu. Nebezpečnú situáciu však vyriešil Lampard, keď v múre zachytil loptu.

V 62. minúte prišlo striedanie hostí. V 69. minúte vystriedal Drogba prišla posledná zmena Blues, keď Di Santo vystriedal Drogba. V 70. minúte vyrovnal Eagles na 1:1. V 71. minúte boli strely na bránu 13:1 pre Chelsea a skóre 1:1.V 74. minúte Maneiro fauloval Eaglesa a dostal žltú kartu. Toho museli ošetrovať lekári, aby mohol pokračovať v zápase. V 80. minúte pálil Di Santo, avšak gól nedal. V 84. minúte vystrelil McCann..Avšak ceiš Cudiciniho netrafil. Pop rvom polčase to bolo 1:1 a muselo nasledovať predĺženie.

V predĺžení sme my ani hostia gól nedali, tak nasledovali penalty. V tých sme prehrali 4:5. Góly z našich dali Lampard, Kalou, Ferreira, Malouda. A nedali Mikel s Bridgem. Tak sme v pohári Carling Cup skončili.

17:43:00 - 13.11.08 - drogbinho - Mužstvo - 3374x