Reportáž: Hull City - Chelsea

Dnes sa očakával vyrovnanný zápas s Hull City. Avšak vôbec sa to nepotvrdilo.

Od úvodnej minúty sme začali lepšie. Hneď v úvode zápasu strelil gól Frank Lampard, a tak to pridalo hráčom Chelsea sebavedomosť. V 10. minúte prišiel prvý priamy kop Chelsea. O chvíľu na to druhý, avšak hostia nevyužili ani jednu poskytnutú šancu. Po 17 minútach hry sa hráči Hull City dostali pred bránu Blues no ich šancu zablokoval Petr Čech. V 26. minúte sa Malouda dostal do šance, ktorú mu zmaril jeden z obrancov Tigrov. Inak by Malouda išiel sám na brankára domácich. o chvíľu na to prišla chyba obrancu Hull City, ktorú mohol využiť Florent, avšak ten pohrdol a netrafil bránu. V 37 minúte po centri Lamparda, lopta smerovala opäť na Maloudu. Avšak tú mu vypichol Myhill. Ak by sa tak nestalo, Malouda by mal pred sebou prázdnu bránu. V 42. minúte mohlo bzť 2:0. Po akcií Lamparda a koncovke Anelku, Myhill chytal len končekmi prstov.
Stav stretnutia sa v prvej polovici už nemenil, a tak sme po prvom polčase viedli 1:0.

Do druhého polčasu sme naskočili tiež super. Hneď v 47. minúte mal Joe Cole šancu, avšak tú nepremenil. V 49. minúte prišiel faul Boatenga na Mikela a pre nás priamy kop. Myhill, brankár hostí, si myslel, že loptu pokojne chytí, avšak tá sa mu vyšmykla z rúk a loptu do prázdnej brány dorazil Anelka. O dve minúty na gól vystriedal Belletti Joa Colea.
V 52. minúte Alex prihrával loptu Maloudovi, ktorý stál pred bránou Myhilla. No Florent z 5 metrov nečakane prestrelil. V 53. minúte prišiel faul Deca na Boatenga a spolu s ním i žltá karta pre Deca.
V 68. minúte sa domáci konečne dostali pred bránu Chelsea, keď Giovaniho šancu hasil Bosingwa pred Petrom Čechom. O minútu na to prišla veľká šanca domácich, keď Belleti fauloval Cousina. Avšak priamy kop z 30 metrov sa po skrumáži dostal až za autovú čiatu, a tak Hullu ušla ďalšie šanca. V 71. minúte striedal King Garciu. O tri minúty neskôr prišla naša super šanca, keď Carvalho nahrával Maloudovi. Ten konečne trfil bránu a lopta došla i do brány. Vyhrávali sme tak už 3:0. Do konca zápasu sme si vybojovali ešte strašne veľa šancí, z ktorých mohli padnýť góly. Avšak na viac ako tri góly sme sa nezmohli, ale i cez to je to po prehre s Liverpoolom veľmi dôležité víťazstvo. Momentálne tak máme v tabuľke 23 bodov. Máme tak o tri body menej ako Liverpool, keďže The Reds doma vyhrali nad Portsmauthom 1:0 po góle Gerrarda.