From [name]:
  HTML email

Reportáž: Stoke City vs. Chelsea

vs.

Pred zápasom boli jasnými favoritmi hráči The Blues. No Stoke City keby Stoke City remizovali či vyhrali proti Chelsea tak by to nemohlo byť pre nikoho prekvapením. Veď v tejto sezóne dokázali proti Liverpoolu remizovať 0:0 a dokonca vyhrať nad Aston Villou 3:2.

Výkop mala Chelsea a hneď i prvú šancu na bránu. No tú zmaril rozhodca Martin Atkinson keď odpískal ofsaid Ashley Colea. Od úvodných minút sa Stoke snažilo s Chelsea držať krok. Prvých 5 minút sa im podarilo to, že Chelsea si nevystrelila na bránu. V 6 minúte prišiel však prvý roh Chelsea. No Frank Lampard ho kopol hrozne. O minútu neskôr prišla Ballackova prekvapivá, ale výborne mierená strela na bránu. Brankár Stoke Sorensen však vytiahol výborný zákrok a tak zabránil gólu. Hra sa presúvala čím ďalej tým častejšie pred bránu Stoke. To sa prejavilo výbornou šancou Didiera Drogbu no jeho šancu opäť zneškodnil Sorensen. Po dlhom čase prišla i prvá strela hráčov Stoke City na bránu Chelsea, ale Petr Cech sa nenechal zaskočiť. Počas 30. minút mala Chelsea jasnú prevahu na trávniku, keď skoro vôbec nepúšťala hráčov Stoke pred svoju bránu. V 36. minúte však prišla asi najvážnejšia strela Stoke, keď pálil Fuller. Niekoľko sekúnd po tejto akcii José Bosingwa krásnou strelou po prihrávke Lamparda otvoril skóre. O 5 minút neskôr mala Chelsea výbornú gólovú šancu v podobe priameho kopu. Avšak tak rýchlo ako si ju vybojovala, tak, tak rýchlo ju zmaril Didier Drogba keď prestrelil bránu. Po prvom polčase vyhrávala Chelsea 1:0 keď dokázala využiť jednu zo svojich dvoch najvážnejších šancí za polčas.

Po polčase pripravil tréner Luiz Felipe Scolari striedanie keď Anekla vymenil Kaloua. O dve minúty na to malo Stoke City veľké šťastie, keď Malouda pálil do brvna. Od začiatku prvého polčasu Chelsea dominovala, keď zakladala jeden útok za druhým. V 54. minúte po roztržke Maloudu s Griffinom udelil rozhodca Atkinson obom po žltej karte. Avšak po tejto roztržke Stoke nabralo na obrátkach. Prejavilo sa to keď po rohu Stoke musel Mikel zachraňovať pred Cechom pohromu v podobe gólu. V 66. minúte mal Anelka svoju najlepšiu šancu zápasu no tú premenil iba na zahodenú, keď pálil z 5 metrov nepochopiteľne nad bránu. Okolo 70. minúty odvádzal Fuller v službách Stoke výbornú prácu. Najskôr šikovne vystrelil na bránu no cieľ však netrafil. A hneď na to vybojoval pre svoj tým aut. O tri minúty neskôr odišiel Didier Drogba z trávnika, keď ho striedal Juliano Belletti. V 76. minúte nastal najdôležitejší okamih zápasu pre Nicolasa Anelku, keď po chybe obrancu Stoke nekompromisnou strelou dal na 2:0 a tak zmaril všetky šance Stoke na vyrovnanie. Do konca zápasu mali ešte dve výborné šance Lampard a Ballack no ani jeden z týchto hráčov nedokázal zmeniť stav zápasu a tak to skončilo 2:0.